11.02.2014 21:01

9.2.2014-Č.Budějovice

Liga mladších žáků-7. kolo nadstavbové části

HC České Budějovice    Meteor Třemošná  6:5  (2:1, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 13. Fous (Jasec), 20. Jasec (Fous), 22. Koubis (Mafián), 25. Jasec (Koubis), 45. Kondy (Kánty), 53. Jasec-Třemošná-17., 29., 37., 49., 52.

Zásahy brankářů: 34:25

Vyloučení: 5:3

Sestava: Červ (31. Jířa)- Vendelín, Cíba-Tůra, Břízka, Šťastňák; Dvořka, Prochy-Panďour, Prochy, Kánty, Kondy; Silák, Mafián-Koubis, Jasec, Fous.

S dnešním soupeřem jsme se ještě v minulosti nestřetli, ale jeho výsledky v Plzeňském kraji naznačovali, že nepůjde o lehkého soupeře. Hned od začátku utkání se hráči Třemošné prezentovali rychlým bruslením celé lajny, kombinačním hokejem s hodně nahrávkami a tím i celoplošným hokejem. Naši hráči však rovněž od začátku velmi dobře bruslili, při ztrátě kotouče ihned napadali a ve středním pásmu si již hlídali a dobruslovali svého soupeře, takže nedocházelo k žádnému přečíslení na naší branku. Soupeř byl individuální a kombinačně lepší, ale naši hráči to nahrazovali a doháněli velkým nasazením, kvalitním bruslením a důrazem na kotouči. Zásluhou dobře hrajícího třetího útoku jsme byli v první třetině gólově úspěšnější a to i díky tomu, že nás 2x zachránila tyčka.

Ve druhé třetině hráči Třemošné i nadále dobře kombinovali, v osobních soubojích jeden na jednoho byli úspěšnější, ale v koncovce nebyli tak úspěšní jako naši hráči. Nám se vždy podařilo z ojedinělé situace, ale po dobré kombinaci vstřelit branku, a  tak jsme před polovinou zápasu vedli 4:1. Naši hráči stále dobře bruslili, napadali, obránci vzorně bránili, když dobře hrající útočníky soupeře napadali na obranné modré a nenechali je tak dojet až na dostřel naší svatyně.

I ve třetí třetině obě mužstva předváděla pěkný, pohledný, bruslařsky podložený hokej. Po chytré teči jsme opět odskočili na rozdíl dvou branek, ale hráči Třemošné se nevzdali a stále se hrnuli na naši branku. V rozmezí třech minut se hráčům Třemošné podařilo vyrovnat, ale ihned v následujícím střídání jsme důrazem a sledováním kotouče, který nebyl zcela v moci hostujícího brankáře vstřelili další branku, která se nakonec ukázala jako vítězná. Do konce zápasu jsme se úspěšně ubránili a soupeře jsme ani nepustili k závěrečné power play.

Spravedlivá by asi byla remíza, ale ve sportu moc spravedlnosti není a tak se nakonec z vítězství radovali naši hráči, kteří konečně vyhráli v hlavní Budvar aréně.

Co mě zaujalo?

Dobrý pohyb našich hráčů, kteří celé utkání odehráli ve vysokém tempu a dobrá hra obránců, kteří dobře bránili a ještě zásobovali útočníky pěknými a přesnými nahrávkami.