03.02.2014 20:45

1.2.2014-Plzeň

Liga mladších žáků-6. kolo nadstavbové části

HC Plzeň   HC České Budějovice    10 : 8 (4:3, 1:1, 5:4)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 5. Řehy (Saly), 6. Koubis (Maso), 9. Koubis, 35. Jasec, 41. Jasec (Fous), 46. Jasec (TS), 49. Řehy, 60. Kánty-Plzeň-2., 12., 14., 18., 32., 48., 52., 52., 53., 60.

Zásahy brankářů: 20:26

Vyloučení: 7:8

Sestava: Červ- Vendelín, Cíba-Tůra, Břízka, Fous; Dvořka, Silák-Prochy, Kánty, Saly; Koubis, Řehy-Maso, Jasec, Káďa.

Dosavadní výsledky domácích hráčů budily velký respekt, neboť v sezóně jen dvakrát prohráli a ve většině zápasů soupeře výrazně přestříleli. Nebylo tak divné, že hned ve 2. minutě se domácí dostali do vedení a zatlačili nás do obranného pásma. Když byl vzápětí vyloučen náš hráč, vypadalo to, že soupeř si hned na začátku vytvoří náskok a bude tak o výsledku a o zápasu rozhodnuto. Paradoxně nás toto vyloučení posílilo a natolik nabudilo, že jsme v oslabení vstřelili dvě branky. Domácí byli tímto vývojem očividně zaskočeni, a když Jasec zvýšil na 3:1, byli domácí trenéři zralý na ručník. Do konce třetiny se však domácí opět dostali do tempa a především zásluhou hráče s č. 7 (Hauser Petr) skóre otočili ve svůj prospěch. Naši klucí však hráli velmi dobře, obětavě, spolehlivě bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků.

Ve druhé třetině jsme s domácími drželi stále vyrovnanou partii a výkon od obou týmů byl velice pohledný, plný útočných akcí, pěkných kombinačních souher s dobře fungujícími obranami a solidně chytajícími brankáři.

Na začátku třetí třetiny se nám podařilo dvěma brankami otočit výsledek a směřovali jsme tak k překvapivému výsledku. Domácí hráči (zejména opět P. Hauser) však měli ve svých řadách individuálně lepší hráče, kteří se dokázali uvolnit v soubojích jeden na jednoho a nakonec otočili vítězství na svou stranu. V závěrečné minutě jsme výsledek ještě při naší power play zdramatizovali, ale domácí hráči při trvající power play dali ještě poslední gól a tak jsme nakonec v dramatickém a na góly velmi bohatém zápase prohráli.

Předvedli jsme ale velmi pěkný, pohledný hokej, se spoustou kombinací celé lajny. Po celé utkání jsme bojovali, nevypouštěli žádné souboje a na hráčích byla vidět velká chuť a snaha v zápase uspět. Sice jsme prohráli, ale výkon a přístup hráčů byl příkladný od začátku až do konce.

Co mě zaujalo?

Většina gólů padla při nestejném počtu hráčů na ledě (oslabení- 2:2, přesilové hry- 2:3, power play-1:1)