11.01.2014 21:59

11.1.2014 Tábor

Liga mladších žáků-2. kolo nadstavbové části

HC Tábor  :   HC České Budějovice      4:4 (1:0, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 25. Tůra (Jasec), 27. Fous (Břízka), 28. Pouzič, 46. Šulda

Zásahy brankářů: 34:26

Vyloučení: 2:2

Trest. Střílení: 1:0

Sestava: Červ, Káďa- Silák, Kuki -Tůra, Břízka, Fous; Cíba,Šulda -Kondy, Kánty, Pouzič; Uncle Sam-Saly, Jasec, Křižák.

V dnešním kole jsme vyrazili za silným soupeřem do Tábora, s kterým jsme začátkem prosince podlehli na domácím kluzišti 4:7. Od úvodní buly se naši hráči lépe pohybovali, aktivně napadali a bruslili a nenechali soupeře rozjet a podniknout tak nebezpečné protiútoky. Z naší aktivní hry jsme se často dostávali ke střelbě, ale koncovka byla nevýrazná, nepřesná a zbytek pochytal domácí brankář. V závěru třetiny jsme inkasovali branku v oslabení, ale po celou první třetinu jsme byli o něco více iniciativnější než náš soupeř.

Druhá třetina byla téměř totožná, jako první třetina. Více jsme bruslili, nahrávali si a z množství střeleckých pokusů jsme se i konečně prosadili. Soupeř však vždy krátce po vstřelení naší branky rovněž skóroval a tak byl stav stále vyrovnaný. V konečných fázích před brankou nám scházela větší chuť, energie, jiskra zakončit dobře rozehrané akce. Většina střel končila nad brankou na v hrudi dobře postaveného brankáře.

Na začátku třetí třetiny jsme přestali bruslit, hráči byli myšlenkami mimo led a domácí nás od úvodní buly zatlačili a po individuální akci vstřelili 4. gól. Hned vzápětí měli domácí další výhodu ke vstřelení branky a to díky nařízenému trestnému střílení, ale Červ nájezd vytěsnil mimo tyče. Domácí byli živější, aktivnější, neboť napadali dvěma hráči, hráli více do těla a to dělalo našim hráčům problémy-měli méně času na rozehrávku, dělali chyby a byli o krok pomalejší. Naštěstí se nám podařilo střelou od modré čáry vyrovnat, a to jak skóre, tak i poměr sil na ledě. Hráči začali aktivněji bruslit a po zbytek třetiny se hrál urputný hokej, především ve středním pásmu s cílem neudělat chybu a neinkasovat branku.

Zápas nebyl z naší strany špatný a bod z venkovního kluziště je dobrým počinem. Většinu času jsme byli aktivnější, byli to zejména naši hráči, kteří diktovali a tvořili hru a soupeř se bránil a byl pasivnější. Ale jako by našim hráčům v rozhodujících chvílích scházela jiskra, závěrečný úder, gólová a tím i nechytatelná střela, která by soupeře zničila. Je pozitivní a přínosné, že soupeře jsme opět přestříleli, ale střela je málo důrazná, nepřesná, neefektivní. Na koncovce je třeba zapracovat, a to nejen na tréninku, ale třeba i doma…..