25.03.2015 17:42

22.3.2015-Třemošná

Liga mladších žáků-28. kolo

HC Meteor Třemošná - HC České Budějovice  12:1 (5:0, 2:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 60. Kánty (Steven)- Třemošná-9., 11., 15., 18., 19., 22., 36., 45 (TS), 45., 57., 59., 59.

Zásahy brankářů: 8:26

Vyloučení: 7:2

Sestava: Červ - Kuki, Prochy-Křižák, Břízka, Kondy; Cíba, Vendelín-Tůra, Kánty, Steven; Tibík, Káďa, Nosál.

V rámci předposledního kola mistrovských zápasů tohoto ročníku, jsme vyrazili na led Třemošné, která se pyšní 2. místem v tabulce za suverénní Plzní. Na začátku sezóny se nám Třemošnou podařilo 2x potrápit a vzít ji dokonce  bod za remízu 4:4 (2.11.2014), a tak jsem byl zvědavý,  jak s tímto soupeřem budeme  hrát na konci sezóny.

Domácí hráči na nás hned od úvodní buly vlítli a tlačili se do našeho obranného pásma s cílem, co nejdříve skórovat. Prvních, a bohužel v utkání i posledních, osm minut jsme se soupeřem jakž takž drželi krok, bránili střední i obranné pásmo.  Sem tam jsme ohrozili domácího brankáře, ale stále více a více jsme se bránili a čelili neustálému tlaku domácích hráčů, kteří disponovali sice dvěma, ale naprosto vyrovnanými a sehranými, pěticemi.  Od 11. minuty, kdy domácí zvýšili na 2:0, bylo na ledě již jen domácí mužstvo, které si ze zápasu udělalo pěkný, pohledný, kombinační, rychlý a ukázkový trénink, který si užívali a vyzařovala z nich radost z hokeje. Naši hráči byli pomalí, nedůrazní, bojácní, místo kombinační hry se uchýlili k individuálním průnikům, bez nahrávky, žádné střely (od 10. min. do konce zápasu 5 střel !!!!), slabé a alibistické přihrávky, žádná chuť, síla, energie si zahrát hokej. Zápas pojali jako výlet a nikoliv jako další mistrovský zápas. Jediným pozitivem zápasu bylo to, že jsme nefaulovali a měli tak nejméně vyloučených z posledních zápasů.

Co mě zaujalo?

Na klucích nebylo po zápase vůbec znát, že by je ostudná porážka nějak mrzela. Dali si smažák s hranolkama a vyrazili na tréninkovou plochu, kde 1,5 hodiny stříleli a mastili hokej na suchu.

Lehkost, vyspělost a herní kreativita domácích hráčů, kdy 3 góly vykombinovali tak, že je donesli doslova a do písmene do prázdné branky.