Turnaj na Slavii Praha-26.12.

28.12.2013 22:11

Praha 26.12.2013

Ačkoliv jsme letos neměli v plánu žádný vánoční turnaj, byl o naše mužstvo z Jižních Čech zájem a tak jsme vyrazili na jednodenní turnaj do Edenu na Slavii Praha, kde na nás čekali velice zvuční soupeři-Tygerec, Růžovo Slávka a Letci z Letňan. Hrací systém byl každý s každým 3x15 min čistého času.

Sestava: Červ-Cíba, Vendelín-Fous, Břízka, Jasec; Kuki, Prochy-Tůra, Kánty, Kondy; Panďour, Silák-Jurča, Saly, Káďa.

HC Č. Budějovice : HC Bílý Tygři Liberec    6:2 ( 3:1, 1:0, 2:1)

Branky: 8. Fous (Břízka), 10. Fous (Břízka), 13. Jurča, 23. Kánty, 33. Fous (Břízka), 35. Břízka- Tygerec 8., 32.

Zásahy brankářů: 20:30

V prvním utkání jsme nastoupili proti soupeři s kterým jsme se doposud nesetkali a o kterém jsme získali informace, že naposledy prohrál v září 2013. Prvních pět minut nás soupeř zatlačil a hrálo se pouze na naší polovině, ale bez vstřeleného gólu. Poté jsme se rozkoukali, zvýšili obrátky, zavčasu přistupovali k soupeři, atakovali ihned po ztrátě puku a rázem jsme si i my dostali do šancí, které jsme naštěstí proměňovali. Po solidní, bojovné, ale i dobré kombinační hře jsme zvýšili vedení na 4:1 a zdálo se, že zbytek zápasu bude jednoduchý. Soupeř však zjednodušil hru, hrál přímočařeji a to nám začalo činit značné problémy a do konce druhé třetiny jsme se jen bránili a zásluhou dobré obranné hry a výkonu brankáře jsme odolávali zvýšenému tlaku soupeře. Soupeř na začátku třetí třetiny snížil, ale naši hráči už byli na vítězné vlně a nepřipustili již otočení výsledku a po dobrém, pohledném, bojovném, střelecky vydatném a kolektivním výkonu přehráli soupeře poměrně výrazným výsledkem.

HC Č. Budějovice  :  HC Slavia Praha      3:4 (0:1, 0:2, 3:1)

Branky: 32. Břízka (Fous), 42. Kánty (Fous), 43. Jasec (Káďa)-Slavia-7., 23., 23., 35.

Zásahy brankářů: 30:8

Slavia na nás od počátku vlítla a předváděla velice rychlý, útočný a bruslařsky a kombinačně velmi pohledný hokej, když naši hráči nestíhali a byli ve všech činnostech pomalejší. Především nám dělala problémy rozehrávka z vlastní třetiny, neboť soupeř po ztrátě puku ihned napadal a nedal nám šanci rozehrát. Branku soupeře jsme téměř neohrozili a dvě třetiny se odehrávali především na naší polovině. I za takto jednoznačného průběhu jsem však drželi přijatelný výsledek 0:3. Ve třetí třetině klucí náhle poznali, že když se bruslí a dodržují se trenérské pokyny, tak se dá se soupeřem hrát a rázem jsem Slavii zatlačili do jejích obranného pásma a několikrát ohrozili jejich brankáře. Během poslední třetiny jsme zabojovali, přinutili soupeře k chybám a v závěru utkání jsme jednoznačné utkání velice zdramatizovali a málem jsme i vyrovnali. Klucí za poslední třetinu a za předvedenou hru v závěru utkání zaslouží pochvalu. Konečně jsme bojovali až do konce utkání.

HC Č. Budějovice    :   HC Letci Letňany   0:10 (0:3, 0:3, 0:4)

Zásahy brankářů: 38:13

Při vyrovnanosti jednotlivých týmů a vzájemných zápasů jsme při remíze z tohoto utkání mohli myslet hodně vysoko. Ale asi tento moment v hlavách kluků, ale i zřejmě únava nashromážděná z celého dne se podepsali nad tím, že v tomto utkání jsme absolutně propadli a dostali jsme pořádnou „nadílku“. Jakákoliv slova z tohoto utkání jsou zbytečná, neboť slova o našem výkonu vystihuje konečné skóre.

Závěr: Turnaj a zejména přítomné týmy byly velmi kvalitní, turnaj byl dobře organizačně zajištěný a ukázal nám, že naši klucí jsou schopni hrát a porovnávat se s dobrými týmy, ale pouze část zápasu či pouze jeden zápas-nikoliv celý turnaj. Hráči soupeřů disponují 8-10 vyrovnanými a kvalitními jedinci, jsou individuálně vyspělejší, techničtější, bruslařsky zdatnější, a zejména v rozehrávce s pukem jistější. My disponujeme menším počtem kvalitních hráčů, kterým pochopitelně v průběhu turnaje dojdou síly, a tak v závěrečných zápasech „nestíháme“ a neodehrajeme celý turnaj v rovnoměrné výkonnosti. Zbytečně odpalujeme puky namísto toho, abychom je přidrželi a rozehráli a trochu si při držení kotouče odpočinuli. Díky tomu jsme pořád pod tlakem soupeře, kdy děláme chyby, fauly a tím i inkasujeme branky. Turnaj byl pro hráče i trenéry určitě přínosem a klucí v prvních dvou utkáních odvedli velmi dobrou práci.