08.03.2014 22:18

8.3.2014-Beroun

Liga mladších žáků-12. kolo nadstavbové části

HC Beroun    HC České Budějovice    12:3  (2:1, 3:1, 7:1)

Branky a nahrávky: 14. Turkinen (Brezinen), 28. Kukinen, 52. Kukinen (Turkinen)-Beroun-11., 17., 21., 21., 23., 41., 43., 44., 45., 48., 55., 58.

Zásahy brankářů: 5:33

Vyloučení: 2:7

Sestava: Cervinen- Vendelinen, Cibulainen-Turkinen, Brezinen, Foususs; Prochinen, Kukinen-Kondinen, Kantinen, Salynen; Silanen-Kadlus, Tibus,Krizanen.

Do Berouna jsme odjížděli s přáním nedostat „nakládačku“ jako při našem posledním vzájemném zápase (2:21). Soupeř se do nás od úvodní buly vrhnul z plných sil, a dobýval naši branku, ale hráči dodržovali přesné taktické pokyny a soupeře do vážnější šance nepustili. Hra se odehrávala většinou na naší polovině, ale bez nějakého vážného ohrožení naší branky. Často docházelo k osobním soubojům jak u hrazení, tak i ve volném prostoru. I v této činnosti jsme se soupeři snažili vyrovnat a poměrně se nám to dařilo. Soupeř se nakonec z trvalého tlaku ujal vedení, ale brzo jsme po pěkné kolmici Brezinena zásluhou Turkinena vyrovnali. Hráči vcelku solidně dodržovali pokyny trenéra-včasné napadání, zavčasu přistupovat k útočícímu hráči, zahušťovat prostor před brankou, hrát do těla s hokejkou před sebou a na ledě, apod.

Na začátku druhé třetiny jsme lehce zaspali a soupeř vstřelil 3 rychlé branky. Poté jsme však opět dobře bránili, dobruslovali jsme soupeře, bojovali jsme o kotouč, a když bylo potřeba ohlídat dotírající útočníky na našeho Červinena, nebáli jsme se pustit i do boxerských potyček. Je pravda, že soupeřovu branku jsme téměř neohrozili, ale i z těch mála možností, které jsme měli, tak jsme dokázali skórovat, jako např. poprvé v tomto ročníku zásluhou Kukinena.

Po přestávce na úpravu ledu jsme opět zaspali úvod třetiny a soupeř nám v rychlém sledu nastřílel několik branek a definitivně tak rozhodl o svém vítězství.  Zápas však hráči „nezabalili“ a bojovali a dřeli a až do samého konce utkání.

V dnešním utkání jsme prohráli, soupeř byl určitě lepší, fyzicky urostlejší, individuálně schopnější, rychlejší (9 hráčů ročníku 2002), ale naši klucí bojovali a k zápasu přistoupili svědomitě a poctivě. Po dobu, kdy hráči dodržovali taktické pokyny, tak nás soupeř sice herně přehrával, ale střelecky a brankově se neprosadil. Stačilo však několik „prapadáků“, slabších chvilek a pár minut nesoustředěnosti a skóre narostlo do větších rozdílů. Zanechali jsme však dobrý dojem a předchozí „nakládačka“ se rozhodně neopakovala.