26.10.2014 22:01

26.10.2014-České Budějovice

Liga mladších žáků-11. kolo

HC České Budějovice    IHC Písek  5:4  (4:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 1. Kondy, 8. Steven (Kánty), 10- Kondy (Kántry), 16. Tůra- Písek- 22., 47., 52., 60 (při domácí power play).

Zásahy brankářů: 10:30

Vyloučení: 2:3

Sestava: Červ- Silák, Cíba-Tůra, Břízka, Kondy; Dvořka, Prochy-Fous, Kánty, Steven; Anderčuk, Big Joe,

V nedělním slunečném odpoledni jsme na svém ledě přivítali hráče z nedalekého Písku a to byl jeden ze dvou týmu, kterého jsme v první čtvrtině soutěže dokázali porazit.

Do utkání jsme na hlavní Budvar aréně vlítli velmi aktivně a hned v první minutě jsme vstřelili branku. Dobrým pohybem, aktivním přístupem k soupeři po ztrátě kotouče, solidním kombinačním hokejem a správným nasazením jsme soupeře v první třetině přehrávali a svou převahu jsme zužitkovali 4 brankami.

Na začátku druhé třetiny soupeř snížil po nedůrazném pokrytí hráče v brankovém prostoru a naše aktivní hra z první třetiny se rázem vytratila. Hráči přestali bruslit, na ledě se spíše „procházeli“, vázla kombinace, spolupráce a soupeř byl rázem aktivnější, nebezpečnější a tvořivější.

Do třetí třetiny jsme vstoupili se změnami v sestavě, kdy si útočníci a obránci prohodili pozice. Na střely jsme sice byli v této třetině aktivnější (14:2), ale hra byla neurovnaná, neslaná nemastná, střely nedůrazné, slabé, do hrudi připraveného, a dneska velmi dobrého, gólmana Tapíka. Soupeř z ojedinělých útoků trestal naše chyby a dobře rozehrané a po první třetině zdánlivě rozhodnuté utkání zdramatizoval a po dvě třetiny se prezentoval solidním výkonem.

Získané body, po dlouhém půstu, jsou určitě dobré, ale výkon na ledě moc radosti nepřinesl.

Co mě zaujalo?

Po měsíční zdravotní pauze se vrátil Steven a hned se zapsal mezi střelce.

Cíba během utkání ukázal, že je dobrý nejen v obraně, ale i jako útočník by se neztratil, i když vstřelit gól mu tentokrát nebylo přáno. V příštím utkání v Plzni možná dostane příležitost v brance......