30.11.2014 23:43

30.11.2014-Č. Budějovice

Liga mladších žáků-13. kolo

HC České Budějovice : HC Strakonice   5:4  (1:0, 4:2, 0:2)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 3. Břízka (Tůra, Steven), 24. Kánty (Silák), 26. Tůra (Kánty), 40. Kánty (Tůra), 40. Kánty.

Zásahy brankářů: 19:22

Vyloučení: 3:2

Sestava: Červ- Silá, Cíba-Fous, Kánty, Kondy; Kuki, Andrečak-Tůra, Břízka, Steven; Ondra Nosek, Křižák.

Přes drobné změny v sestavě v důsledku střevních potíží některých hráčů jsme nastoupili ke čtvrtému domácímu utkání v řadě a rozhodně jsme chtěli potvrdit výsledky a zejména výkon z těchto domácích utkáních.

Do utkání jsme vstoupili velmi sebevědomě a soupeře jsme od prvního vhazování uzavřeli v jeho obranné třetině a hned ve 3. minutě se nám podařilo díky kombinaci Tůra-Břízka skórovat z bezprostřední blízkosti. Tento gól nás uklidnil a i nadále jsme předváděli velmi pěkný hokej, založený na včasném, rychlém a účinném napadání, kdy jsme se dostávali na dostřel branky, ale místo střely jsme zbytečně kombinovali a případně jsme nedůrazně stříleli, takže skóre se již do konce třetiny neměnilo. Strakonice hrozili zejména z rychlých protiútoků, ale našim obráncům, i za přispění vracejících se centrů, se vždy podařilo protiútok přerušit či zakročil domácí brankář.

Druhou třetinu soupeř vytáhl své útočníky více za naši obranu a hned na začátku se jim podařilo po povedeném brejku vyrovnat. Ovšem z následného protiútoku se nezadržitelně rozjel Kánty a nedal hostujícímu golmanovi žádnou šanci. Za další 2 minuty se po levé straně rozjel Tůra a ze svého typického místa-levého kruhu- vyslal nechytatelnou střelu k levé tyčce a dostali jsme se do vedení 3:1. Obě mužstva hrála velmi pěkný a pohledný hokej, kdy se útoky přelévaly ze strany na stranu a před oběma brankami bylo pořád rušno, i když žádné velké vyložené šance se žádnému mužstvu nepodařilo vypracovat. Z nedůrazného přikrytí kotouče a následného nepokrytí si hráče před naší brankou soupeř ke konci třetiny snížil. Ovšem závěr druhé třetiny nám vyšel velmi dobře, kdy se nám  v poslední minutě třetiny podařilo vstřelit velice důležité 2 branky, které se ukázaly pro další vývoj, jako rozhodující.  Tuto třetinu jsme byli opět aktivnější, rychlejší, obránci dobře a zavčasu přistupovali k útočníkům, nedovolili jim zpracovat a rozehrát kotouč. Útočníci dobře napadali a soupeř tak měl s rozehrávkou problémy, ale je pravda, že z mnoha šancí jsme mohli být v této třetině střelecky úspěšnější J.

Přestávka na úpravu ledu nám tradičně neprospěla, neboť jsme byli pomalejší, ospalejší a soupeř nás tak přebrusloval a vytvářel si více a více možností ke vstřelení branky. Z jednoho zaváhání v rohu obranného pásma soupeř nahrál na volného hráče před brankou a snížil tak na 3:5. Soupeř okamžitě ožil, vycítil šanci na zkorigování výsledku a rázem ho bylo celé hřiště. Naši klucí trochu pod tlakem zmatkovali a hráli nejistě. Zdálo se mi, že některým našim hráčům začínají docházet síly a to do konce zápasu scházelo ještě cca 12 minut. Hráči přesto bojovali, makali a bylo na nich vidět, že by o získaný náskok nechtěli přijít. I nám se následně podařilo vytvořit nějaké šance, ale byli jsme opět málo důrazní či nepřesní. Strakonice hráli tuto třetinu opravu velmi dobře, všechny síly vrhli do útoku, hráli opět na vysunutého útočníka a z jedné takové situace se jim podařilo vstřelit kontaktní branku. Závěr utkání však už naši hráči dohráli poctivě a zodpovědně a nedovolili už soupeři zápas vyrovnat, a to i přes krátkou power play soupeře. Po závěrečně siréně tak mohli propuknout velké oslavě z dalšího domácího vítězství.

Dnes se hrál opět pěkný, rychlý, líbivý a kvalitní hokej z obou stran. Na rozdíl od minulého zápasu to byl i hokej slušný s minimálním vylučováním. Naši kluci podali opět velmi pěkný výkon, hráli aktivně, byli nebezpečnější a určovali tempo hry, kdy soupeř musel zejména bořit a nikoliv tvořit. Ve třetí třetině jsme sice už tolik nebezpečný nebyli, docházeli nám síly, byl to soupeř, který byl aktivnější, ale kluci dřeli, příkladmo bojovali, vrhali se do střel a „srdíčkem“ a obětavostí uhráli i závěrečnou třetinu. Navázali tak na dobré výsledky a zejména na předvedenou hru z celého listopadu a dokázali, že předchozí výsledky a předváděná hra nebyly náhodné, ale že se jedná o trvalý stav, který se líbí nejen klukům, trenérům ale i divákům, kterých na dnešní utkání dorazila slušná porce, včetně šéfa českobudějovického mládežnického fanclubu.