Gólová přestřelka ve Strakonicích

12.03.2015 20:36

Gólová přestřelka ve Strakonicích

11.3.2015-Strakonice

Liga mladších žáků-25. kolo

HC Strakonice - HC České Budějovice  7:7 (2:0, 2:4, 3:3)

Branky a nahrávky: 21. Břízka, 26. Fous (Kondy, Prochy), 26. Kánty (Tůra), 28. Cíba, 42. Kánty, 48. Kondy (Kuki), 56. Kuki (Prochy)-HC Strakonice-7., 13., 28., 38., 44., 53., 60. 

Zásahy brankářů: 21:26

   Vyloučení: 5:6

 Sestava: Červ- Kuki, Prochy-Fous, Břízka, Kondy; Cíba, Vendelín-Tůra, Kánty, Steven; Káďa, Silák-Tibík, Nosál, Křižák.

Domácí mužstvo je známo svým rychlým a zejména útočným pojetím hry a hned od úvodní buly to také domácí hráči předváděli. Rychlá kombinace, přechod do útočného pásma, střela nebo kombinace a zakončení. Po ztrátě kotouče, rychlé, nekompromisní a hlavně účinné napadání, takže jsme se v úvodu utkání museli bránit domácímu tlaku. Ačkoliv jsme se z tlaku vymanili a podnikli nějaký ten protiútok, domácí hráči se po zmocnění kotouče ve své obranné třetině ihned zorientovali a směřovali vše dopředu na najeté a rychlé útočníky, a opět jsme se tak dostávali do úzkých a soupeř nás přečísloval.  Výsledkem této aktivity bylo dvoubrankové vedení domácího týmu s tím, že spoustu další příležitostí naštěstí vychytal Červ. Naše útoky a střely v úvodní třetině byly nedůrazné, z velké vzdálenosti a tudíž neúspěšné. Zbytečně jsme se zbavovali kotouče,  řada nepřesných a málo důrazných přihrávek, vyloučení apod., takže naše hra byla neurovnaná, nevýrazná a neefektivní.

Na začátku druhé třetiny se nám podařilo vstřelit branku a jako by kluci pochopili, že je možné hrát se soupeřem důstojnější partii, než v úvodní třetině. Začali jsme více a přesněji kombinovat, bruslit  a především jsme začali více směřovat střely na soupeřovu branku. Z nenápadných dvou akcí se nám podařilo vstřelit dvě branky a rázem jsme tak otočili jak skóre, tak i vývoj situace na ledě. Byli jsme aktivnější, napadali jsme, bruslařsky se vyrovnali soupeři a častěji jsme byli před soupeřovou brankou. Domácí hráči spoléhali a plně využívali své brejkové a rychlonohé útočníky a při jakékoliv příležitosti nás přečíslovali a sice ojediněle, ale za to velmi nebezpečně ohrožovali naši branku. Po naší vydařené a střelecky úspěšné třetině jsme tak zaslouženě srovnali po dvou třetinách skóre.

Na začátku třetí třetiny jsme hráli oslabení, ale to jsme zvládli a dokonce se nám podařilo vstřelit vedoucí gól a i nadále jsme byli aktivnější, častěji na puku, ale v útočném pásmu jsme se nedokázali prosadit kličkou, kombinací ani přesnou střelou, takže hodně soubojů a puků končilo před brankářem, aniž bychom ho výrazně ohrozili.  Vždy, když se nám podařilo vstřelit branku, tak jsme následně vyrobili školáckou a individuální chybu a soupeř z brejku či v přečíslení 2 na 1 udeřil a zase srovnal.

Celkově se jednalo o utkání různých částí. První třetinu byli výrazně lepší domácí hráči, ale po třech brankách v úvodu druhé třetiny se obraz hry změnil, kdy jsme byli aktivnější, sebevědomější a po zbytek zápasu lepším mužstvem. Ovšem naše nedůrazné a slabé zakončení a malý, až žádný důraz před brankou se projevilo v tom, že jsme nevstřelili více branek. Za to soupeř byl efektivnější, důraznější, přímočařejší a nakonec i šťastnější, neboť jeho vyrovnání přišlo 50 vteřin před koncem utkání. Z mého pohledu je však konečná remíza zasloužená.

Co mě zaujalo?

Že jsme ze špatně rozehrané 1. třetiny dokázali během zápasu změnit a především zlepšit hru a odehrát tak solidní zápas.

Všechny branky Strakonic vstřelili hráči ročníku 2004 !!!!!

 

ČervPet

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.