HC Č.B.-HC Tábor

16.02.2013 18:47

HC České Budějovice : HC Kohouti Tábor  4 : 10 (0:7, 2:3, 2:0)

Sestava-Červený P.- Cibulka T., Dostál V. – Kříž T., Kantor L., Jasečko S.; Dvořák A., Panoch A.- Březina T., Turek A, Fousek M.; Kadlec J., Jurčík T.- Silný M., Korndörfer T., Procházka L.

Branky (nahrávky): 20. Březina T. (TS), 27. Fousek M. (Březina T.), 37. Březina T., 39. Jasečko S. (TS)

Trestná střílení (TS):     domácí 6/2

                                  hosté 8/2

Počet diváků: 74  

V dnešním utkání jsme na domácím hřišti přivítali Táborské kohouty a chtěli jsme potvrdit svou neporazitelnost na domácím hřišti. Od úvodní buly však bylo hned patrné, že dnešní soupeř je velmi dobře bruslařky, technicky, fyzicky, ale i takticky vybaven a utkání nebude jednoduché. Bylo znát, že soupeř na velkém hřišti hraje dlouhodoběji a jejich hráči tak již mají tento velký hokej dobře vyzkoušený a dobře zažitý.

Během 1. třetiny nás táborští hráči rozmetali a o konečném výsledku rozhodli hned během této třetiny. Soupeř byl jednoznačně lepší ve všech parametrech-při ztrátě puku ihned napadal a snažil se získat ztracený puk zpět, velmi dobře bruslil, a to jak s kotoučem, tak i bez, hráči si vzorově drželi své hráčské posty, byli technicky šikovnější, silovější a před naší brankou se dokázali velmi rychle orientovat a důrazně zakončovat.

Ve druhé třetině naši hráči přidali na bruslení, začali soupeře napadat dvěma hráči, začali více bojovat a z části tak otupili táborské hráče, kteří možná i s vidinou jednoznačného výsledku trochu ubrali ze svého tempa. Rozdíl mezi oběma mužstvy byl však stále velký, a to zejména v našem obranném pásmu, kdy se naši hráči snažili všichni bránit a stahovali se k brance, kde vytvářeli bránící chumel, ale i neviditelnou clonu pro brankáře. Naše ojedinělé útočné výpady táborští hráči snadno ubránili a ihned podnikali nebezpečné protiútoky.

Do třetí třetiny vstoupili naši hráči již koncentrovaní, jakoby zvyklý na rychlejší tempo zápasu, nebáli se napadat soupeře, udělat individuální akci, přihrávku, obětavě padali do střel a tato třetina tak byla již herně povedená. Za svůj výkon v této třetině byli hráči odměněni alespoň tím, že tuto třetinu vyhráli.

Pozitivem z dnešního utkání je to, že naši hráči to po 1. třetině „nezabalili“ a v ostatních třetinách stále bojovali, zrychlovali bruslení, zlepšovali svůj výkon, pohyb po ledě, snažili se odstraňovat chyby z první třetiny a začali dodržovat pokyny od trenérů a sami se přesvědčili, že když se maká, tak se dostaví i góly a radost ze hry.

Co mě zaujalo?

  1. Počet diváků, kteří si na "tribunu" přinesou svoje „křesílko“ se zvyšuje a tak bychom mohli další domáčí utkání odehrát na hlavní hale. 

 

Petr Červený (vedoucí mužstva)

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.