03.12.2013 20:56

1.12.2013 Č. Budějovice

Liga mladších žáků-12. kolo

HC České Budějovice : HC Tábor 4:7 (1:3, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Jasečko (turek), 37. Kantor, 46. Jasečko, 57. Cibulka (Korndörfer)

Zásahy brankářů: 23:35

Vyloučení: 3:3

Sestava: Červ, Ludva-Cíba, Vendelín-Tibík, Břízka, Fous; Špacír, Kuki-Kondy, Kánty, Big Joe; Mafián, Siloň-Tůra, Jasan, Křižák.

Na hlavní ploše Budvar arény jsme přivítali hráče z Tábora, kterým jsme v minulém kole uštědřili nečekanou porážku 9:7. Soupeř na nás hned od úvodní buly vlítnul a hned v 10. vteřině se ujal vedení, když ihned po buly vystartovali všichni útočníci soupeře na naší branku a poprvé rozvlnili naši síťku. Naši hráči byli tímto úvodem zaskočeni a delší dobu, skoro bych řekl, že celý zápas nám trvalo, než jsme se z toho oklepali, vlastně neoklepali. Soupeř měl v první třetině převahu, byl rychlejší, kombinačnější a před naší brankou nebezpečnější a především produktivnější. První třetina byla rovněž poměrně tvrdá, co se týče osobních soubojů, což z části způsobili rozhodčí, kteří nepískali očividné fauly (nepřiměřenou a nedovolenou hru do těla) a když vyloučili, tak jedině vzájemné vyloučení.

Ve druhé třetině jsme opět po nedůrazné buly inkasovali ve 20. vteřině a soupeř i nadále byl v utkání lepší a střelecky přesnější, tvrdší a úspěšnější. Když už se naši hráči dostali do šancí, tak v koncovce jsme byli slabý, chyběl větší důraz při střelbě, přesnost a puky jsme stříleli do horní části branky, kde však byl připraven a dobře chytající hostující gólman.

Ve třetí třetině soupeř vystřídal brankáře a naši hráči jakoby vycítili šanci, tak zrychlili pohyb, napadání, důraz v osobních soubojích a zasypávali hostujícího brankáře častou střelbou, ale spíše z větší vzdálenosti. Třetí třetina se odehrála především ve třetině soupeře, což bylo způsobeno i tím, že jsme zredukovali sestavu na 2 lajny a snažili se s výsledkem ještě něco udělat. Ujali se jen dvě střely a tak jsme skóre jen kosmeticky upravili. Za třetí třetinu není klukům co vytknout.

Co mě zaujalo?

Ani ve druhém utkání v hlavní Budvar aréně jsme nevyhráli.

Nadávky a vulgární výrazy hostujících diváků i trenérů na způsob vedení utkání rozhodčími, zejména v 1. třetině.