HC Č.B.-HC Tábor

20.02.2014 09:23

12.2.2014-Č.Budějovice

Liga mladších žáků-8. kolo nadstavbové části

HC České Budějovice    HC Tábor  4:3  (0:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 23. Kánty, 39. Fous (Koubis), 41. Jasec, 59. Jasec (Fous)-Tábor-18., 27., 52.

Zásahy brankářů: 11:15

Vyloučení: 3:3

Sestava: Červ (32. Jířa)- Vendelín, Cíba-Tůra, Břízka, Kondy; Dvořka, Prochy-Panďour, Kánty, Káďa; Antonín, Mafián-Koubis, Jasec, Fous.

V krátkém čase jsme opět nastoupili k dalšímu mistrovskému zápasu proti hráčům z Tábora. Letošní vzájemné zápasy jsou velmi vyrovnané a nejinak tomu bylo i v dnešním zápase. Obě mužstva velmi dobře bruslila, hráči si drželi své pozice, takže docházelo k minimálním přečíslením a tím k minimálním šancím na obou stranách. Většina hry a soubojů se odehrávala mezi modrými čarami, neboť obrany obou celků pracovali dobře, k čemuž přispěli i dobře se vracející útočníci. Po jedné z našich chyb při vhazování v našem obranném pásmu jsme inkasovali v první třetině branku.

Druhá třetina byla totožná s první třetinou, kdy obě mužstva dobře bruslila, napadala, nedělaly výrazné chyby, takže hra se stále odehrávala ve středním pásmu, maximálně v rozích kluziště. Brankáři tak měli minimálně práce a v případě nebezpečí spolehlivě zasáhli. Ke konci třetiny se mi zdálo, že naši hráči mají častěji puk na svých hokejkách, nebezpečněji kombinovali a před druhou sirénou se jim podařilo vyrovnat výsledek.

Vstup do 3.třetiny jsme měli výtečný, neboť po střele z dálky propadl puk za hostujícího brankáře, který střelu asi podcenil či neviděl. Táborští hráči i trenéři vsadili všechny poslední síly do útočení s cílem vyrovnat. K tomu jim z velké části pomohli rozhodčí, kteří ačkoliv udělili táborskému hráči dvouminutový osobní trest, nechali hráče Tábora hrát v 5 lidech a jelikož naši hráči byli v oslabení, inkasovali jsme z této „přesilovky“ vyrovnávací branku. (následovala asi 10 minutová diskuse mezi rozhodčími a táborskou lavičkou, ale gól byl uznán). Obě mužstva poté chtěla strhnout vítězství na svou stranu a tak domácí hráči dohrávali závěrečné minuty na dvě lajny, zatímco hosté hráli na dvě lajny od začátku zápasu. Naši hráči si vytvořili tlak na soupeřovu branku, několikrát ji ohrozili, a nakonec se ujala kombinace a střela v předposlední minutě utkání. Táborští se ještě snažili vyrovnat v závěrečné power play, ale naši hráči odpovědným výkonem, již nepřipustili žádnou změnu skóre.

V pohledném, rychlém i kombinačně dobrém zápase, avšak s minimem šancí, jsme nakonec byli úspěšnějším týmem a svým výkonem jsme navázali na dobrý dojem i výsledek z minulého kola.

Co mě zaujalo?

Po gólové přestřelce v Plzni se mi zdá, že v posledních dvou zápasech se výrazně zlepšila obranná hra celého mužstva, včetně výkonu brankářů a dokážeme tak s velmi dobrými soupeři bodovat, či dokonce těsně vítězit.      

Chování a výrazy fanoušků-rodičů ve „vypjatých“ chvílích jsou pro mne stále velkým zklamáním, když si vezmu, že se jedná o mládežnický hokej na krajské úrovni.

Petr Červený-vedoucí mužstva

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.