08.12.2013 18:52

7.12.2013 Č. Budějovice

Liga mladších žáků-13. kolo

HC České Budějovice : Slavoj Č. Krumlov II   5:7 (2:3, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Tůra (Kánty), 13. Sally (Fous), 24. Břízka (Sally), 44. Fous (Cíba), 48. Břízka

Zásahy brankářů: 19:35

Vyloučení: 9:4

Sestava: Červ-Cíba, Vendelín-Tůra, Břízka, Fous; Špacír, Kuki-Kondy, Kánty, Sally; Siloň, Méďa- Jurča, Křižák, Káďa, Tibík.

V dalším kole ligy mladších žáků jsme po týdnu opět nastoupili v domácím prostředí proti sousedům z Č. Krumlova. Tentokrát jsme byli v plné sestavě bez doplnění kluků z vyššího ročníku.

Již po několikáté jsme hned v úvodu zápasu inkasovali branku, na kterou jsme naštěstí hned vzápětí reagovali vyrovnáním, když se ve skrumáži před hostující brankou nejlépe orientoval Tůra. První třetina se odehrála především v režii rozhodčích, kteří nasadili velice přísnou laťku a jakýkoliv pád, podklouznutí apod. trestali vyloučením „hříšníka“. Soupeř byl o něco rychlejší, důraznější, a zejména jeho první lajna nám dělala problémy a zaměstnávala našeho golmana.

Ve druhé třetině se nám podařilo dvojicí Saly-Břízka vyrovnat a vypadalo to, že bychom se mohli rozehrát k lepšímu výkonu. Ale nestalo se tak a hráči předváděli takový nemastný neslaný zápas, kdy se nám nedařily přihrávky, vázla kombinace, nedokázali jsme se prosadit v soubojích jeden na jednoho, zakončení bylo nedůrazné, nepřesné a soupeř využíval našich chyb a z minima šancí, resp. Střel vytěžil další branky a zvýšil tak svůj náskok.

Do třetí třetiny došlo ke zredukování sestavy na 2 lajny s cílem vyrovnat a bodovat. Soupeře jsme přehrávali, drželi v jeho obranném pásmu, podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky, ale alespoň na remízu jsme opět nedosáhli. Poměr střel byl 15:4, ale v zakončení se nám poslední zápasy nedaří. Zejména v útočné fázi jsme byli málo důrazní, scházel moment překvapení, přesná a nečekaná přihrávka, důrazná střela, kombinace na malém prostoru, přechod přes soupeře, pohyb s kotoučem, ale i nabízení se bez kotouče. Rovněž se z řady hráčů vytratila i bojovnost, vůle a snaha se porvat o výsledek, zamakat, přijmout nějakou tu ránu navíc, padnout do střely, apod. V řadě předchozích zápasů klucí tyto vlastnosti měli a dokázali vyhrát či prohrát se vztyčenou hlavou, ale v poslední době to alespoň ze střídačky a na střídačce není vidět.