21.10.2013 22:24

20.10.2013 Č. Budějovice

Liga mladších žáků-7. kolo

HC České Budějovice - HC Č. Krumlov I   5:14 (1:1, 2:7, 2:6)

Branky a nahrávky HC Č.B. : 17. Šulista, 26. Turek (Jasečko), 26. Šulista (Březina), 60. ‚ Šulista (Turek), 60. Jasečko

Zásahy brankářů: 41:30

Vyloučení: 4:3

Sestava HC Č.B.: Červený-Cibulka, Dostál-Turek, Březina, Jasečko; Procházka, Dvořák-Korndörfer, Kantor, Šulista; Jurčík, Silný-Kadlec, Kříž, Tibitancl.

V domácím prostředí jsme tentokrát přivítali vedoucí tým mladších žáků a ačkoliv jsme nakonec prohráli velkým rozdílem, naši hráči podali alespoň v prvních dvou třetinách velmi pěkný, pohledný, útočný hokej, který se musel domácím rodičům a fanouškům líbit.

Soupeř hrající jen na dvě lajny na nás hned od počátku vlítnul a vytvořil si hned několik šancí, a několik přečíslení, ale nepodařilo se mu překonat domácího brankáře. Naši hráči postupně nabírali na tempu, začali více bruslit, puk neodpalovali, naopak začali kombinovat a tím jsme si i my vytvořili několik nadějných situací, které jsme bohužel nevyužili. Do vedení se tak dostali hosté po jednom z nahozeních od bočního mantinelu, ale do konce třetiny jsme zásluhou, narychlo povolané posily, A. Šulisty vyrovnali.

Na začátku druhé třetiny jsme nezachytili nápor hostů a během dvou minut jsme 3x inkasovali. Naši hráči se však nevzdali, začali si více nahrávat, zlepšili pohyb s kotoučem i bez něj a po pěkných kombinačních akcích jsme snížili na rozdíl jednoho gólu. Bohužel pak střílel branky již jen náš soupeř a po 2. třetině bylo o výsledku rozhodnuto. Tato třetina se jinak hrála nahoru dolů, přibyla spousta velmi pohledných akcí na obou stranách, neustále se střílelo, ale hosté byli v zakončení důraznější a úspěšnější. Poměr střel v této třetině byl vyrovnaný a úctyhodný 16:16.

Ve třetí třetině již naši hráči neměli dostatek sil, byli pomalejší, slabší v osobních soubojích, ztráceli zbytečně puk ve vzájemných soubojích a tuto třetinu jsme již tahali za slabší konec lana. Přesto hráči stále bojovali až do konce zápasu a odměnou za třetí třetinu byli dvě vstřelené branky v poslední minutě utkání.

Ačkoliv naši hráči prohráli výrazným způsobem, obraz hry byl v prvních dvou třetinách velmi vyrovnaný, předvedli jsme spoustu pěkných kombinací jak od obránců, tak i od útočníků. Je vidět, že kluci hokej hrát umí, dovedou se soustředit a vyhecovat, ale je potřebné, aby to vydrželo po celý zápas. Předvedený výkon byl příslibem do dalších zápasů, které nás čekají, a to hned v následujícím víkendu.