29.09.2013 21:36

29.9.2013 Č. Budějovice

Liga mladších žáků-4. kolo

HC České Budějovice : HC Milevsko 2010   4:3 (2:2, 0:1, 2:0)

Branky: 11. Březina, 15. Turek (Fousek), 41. Březina (Dostál), 52. Turek (Březina)

Zásahy brankáře: 18

Vyloučení: 10:5

Sestava: Červený-Cibulka, Dostál-Turek, Březina, Fousek; Procházka, Dvořák-Korndörfer, Kantor, Tibitancl; Panoch, Nedvěd-Salčák, Kříž

Naši hráči navázali na včerejší dobrý výkon v Písku a předváděli hokej, který se divákům a trenérům musel líbit. Včasné napadání, pohyb s kotoučem, přihrávky, střelba, hráči si drželi své pozice, šarvátky, trestná střílení  a nakonec i závěrečná děkovačka.

Ačkoliv naši hráči prohrávali 0:2 dokázali v první třetině ještě skóre srovnat a to především díky důrazu okolo brankoviště soupeře.

Ve druhé třetině se na obou stranách pokračovalo v bojovném a na šance bohatém zápase, ale ujala se jen tečovaná střela soupeře, která zapadla za našeho brankáře. V této třetině jsme měli celkem 6 vyloučených hráčů, ale ve čtyřech hráčích jsme hráli dobře, organizovaně a soupeř vstřelil pouze jednu branku.

Do závěrečné třetiny jsme nastupovali ve třech hráčích s přáním neinkasovat branku a udržet vyrovnaný výsledek. Bohužel hráč Březina neuposlechl pokynu a zcela nečekaně jako jediný náš útočník zaútočil a vstřelil vyrovnávací branku. Tento moment naše hráče povzbudil a dodal jim další energii a chuť vstřelit další branku-začali jsme ještě více bruslit, nahrávat, střílet a naše nasazení, bojovnost a vůle vyústilo v 52. min. ke vstřelení vedoucí branky. Poté ještě náš gólman chytil trestné střílení a závěr si už naši hráči pohlídali a nedovolili soupeři ani při power play vstřelit vyrovnávací branku. Pak už vypukla pěkná dětská radost a děkovačka z vydřeného, dramatického a pěkného zápasu. Všichni klucí zaslouží pochvalu za dnešní zápas, nasazení, obětavost a přístup k celému utkání.

Co mě zaujalo?

Velký počet vyloučených v této věkové kategorii a dobrý výkon brankářky hostujícího celku.

Po náročném sobotním utkání hráči předvedli ještě lepší výkon a dalšího těžkého soupeře porazili.