09.10.2013 18:08

6.10.2013 Tábor

Liga mladších žáků 5. kolo

HC Tábor : HC Č. Budějovice  7 : 9  (2:1, 3:5, 2:3)

Branky: 2. Kantor, 22. Korndörfer (Březina), 24. Kornodörfer (Dvořák), 26. Fousek, 31. Fousek (Kantor), 37. Březina (Salčák), 41. Cibulka, 51. Kantor (Fousek), 57. Cibulka

Zásahy brankářů: 18:23

Vyloučení: 3:5

Sestava: Červený-Cibulka, Dostál-Turek, Březina, Fousek; Procházka, Dvořák-Korndörfer, Kantor, Salčák; Panoch, Nedvěd-Tibitancl, Jurčík, Kadlec

Do Tábora jsme odjížděli s velkým respektem, neboť od tohoto soupeře jsme v loňském ročníku 2x obdrželi „desítku“ a i jeho letošní výsledky byly velmi dobré. Hned ve 2 minutě se nám podařilo po individuální akci vstřelit branku a možná i to byl důvod, že klucí se soupeře nezalekli a byli od počátku zápasu nejen vyrovnaným soupeřem, ale v některých částech jsme domácí hráče i přehrávali a „diktovali“ tempo hry. Z taktických důvodů jsme během 1. třetiny stáhli hru na dva centry, což umožnilo všem třem našim formacím hrát se soupeřem rovnocennou partii. Během první třetiny se hrál pěkný, svižný hokej, kdy jsme včasným napadáním a pohybem všech hráčů neumožnili domácímu týmu dostat se dohry, do kombinace, střeleckým pokusům  a tím i do nějakého výrazného vedení.

Na začátku 2. třetiny jsme předváděli velice pěkný a účinný hokej, kdy jsme účinně napadali, přihrávali si a především přesně a efektivně stříleli. Soupeř byl naším aktivním způsobem hry velice zaskočen a překvapen. Do kabin jsme tak odcházeli s jednogólovým náskokem.

Ve třetí třetině nám při oslabení trochu pomohl domácí brankář, který si srazil puk vyhozený z naší třetiny do vlastní branky. Domácí tým stáhl hru na dvě nejlepší pětky a snažil se výsledek ještě otočit. Naši hráči však vycítili šanci, že by na dnešního soupeře mohli vyzrát a tak všichni bojovali, bruslili, makali do posledních sil. Ačkoliv nás soupeř v této třetině přestřílel 13:2 naši hráči zápas takticky a herně zvládli velmi dobře, bojovali a podali výkon na hraně svých možností. Soupeř se pokusil i o power play, ale inkasoval a ke konci už jen snížil na konečných 7:9. Poté v naší kabině vypukla nefalšovaná dětská radost, že jsme porazili vedoucí celek soutěže a dlouhou se kabinou ozývala oslavná hesla, písničky a slova.

Co mě zaujalo?

Zápas od zápasu se klucí herně, disciplínou i přístupem k hokeji a zápasu stále zlepšují, bojují společně za tým a nikoliv za individuální statistiky.

Poprvé v sezóně se do střelecké tabulky zapsal kromě útočníků i obránce.