KLH J. Hradec-Č.B.

03.11.2013 19:41

3.11.2013 J. Hradec

Liga mladších žáků-9. kolo

KLH Vajgar J. Hradec - HC České Budějovice 4:5 (1:2, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky HC Č.B. : 16. Salčák (Cibulka), 19. Kadlec (Korndörfer), 30. Březina (Tibitancl), 33. Březina, 55. Turek (Březina).

Zásahy brankářů: 20:22

Vyloučení: 3:5

Sestava HC Č.B.: Červ, Jířa-Cíba, Venca-Tůra, Břízka, Tibík; Kuki, Špacír-Kánty, Kondy, Káďa; Silák, Panďour-Saly, Jurča, Křižák.

V úvodu utkání jsme začali zbytečně s respektem vůči dnešnímu soupeři, což bylo zapříčiněno zřejmě tím, že měl ve svých řadách několik hráčů ročníku 2002. Soupeř se tak v úvodu zápasu ujal vedení po naší nedůslednosti v obranné třetině. Poté však hráči zjistili, že soupeř není tak nebezpečný a že se s ním dá normálně hrát. Začali jsme více bruslit, obránci zavčasu přistupovali k soupeři, kombinovali jsme a výsledkem byla pohledná akce, kdy Cíba uvolnit dlouhou přihrávkou Salyho a ten blafákem vyrovnal. Za chvíli poté, Kondy rovněž zkušeně nahrál Káďovi do prostoru před brankou a ten nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci.

Ve druhé třetině se hrál opět pěkný, bojovný a pohledný hokej, kdy soupeř opět na začátku třetiny vstřelil branku a bylo tak vyrovnáno. Naši hráči však hráli stále s velkým nasazením, dobrýma a přesnýma nahrávkami zrychlovali a přesunovali hru a drželi tak soupeře daleko od naší branky. V polovině utkání jsme vstřelili dvě rychlé branky zásluhou Břízky a dál jsem hráli s velkou chutí, odhodláním dnes vyhrát a připsat si důležité body.

V poslední třetině soupeř přidal na forčekingu, hrál více do těla a to nám zpočátku dělalo potíže. Dokázali jsme se s tím však vyrovnat a hra byla stále vyrovnaná a v utkání jsme pořád vedli o 2 branky. Když soupeř v 50. minutě vstřelil kontaktní branku, začalo pravé hokejové drama. Soupeř se hrnul za vyrovnávací brankou, ale naši obránci za přispění dobře se vracejících útočníků hráli velmi spolehlivě a neumožnili soupeři vyrovnat. Když v 55. minutě Tůra chladnokrevně proměnil svůj únik po levém křídle, zdálo se být o naší výhře rozhodnuto. V závěru soupeř dokázal Vajgar jen snížit a tak jsme si v dnešním pohledném, poctivě odmakaném a bojovném utkání zaslouženě dokráčeli k vítězství.

Nestává se často, aby trenér kluky chválil, ale za dnešní výkon byli všichni kluci pochváleni, včetně gólmanů.     

Co mě zaujalo?

Klucí snad pochopili, že pěkná přihrávka svému spoluhráči na gól, je taky velmi ceněná a pro mužstvo přínosná a že z ní je stejné radost, jako ze vstřelené branky.

Petr Červený-vedoucí mužstva

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.