Příbram-výsledky a hodnocení

12.09.2013 21:56

7.9.2013-Příbram

Turnaj 5. tříd

Před zahájením soutěžních zápasů jsme tentokrát vyrazili na solidně obsazený turnaj do středočeské Příbrami, kde jsme se střetli se soupeři, se kterými se obvykle v sezóně nepotkáme: Rytíři Kladno, Letci Letňany, HC Plzeň, HC Příbram a HC Sparta Praha.

Hrací doba byla 1x 20 minut.

V prvním utkání s Kladnem jsme hráli velice špatně, ustrašeně, nebruslili jsme, puky jsme jen odpalovali, všichni hráči jezdili za pukem, místo toho, aby si drželi své pozice. Soupeř byl vyspělejší, kombinačně velmi vyzrálý a utkání se odehrálo více méně na jednu branku. 

Ačkoliv druhé utkání s Letňanama je na skóre obdobné prvnímu utkání, v tomto utkání jsme již začali hrát hokej a klucí konečně začali bruslit, napadat, bojovat o ztracený kotouč, začali si držet své pozice-útočník, obránce, pravá, levá strana. Soupeř nás sice převyšoval v individuálních schopnostech a v kombinaci, ale naši klucí se snažili, dřeli, bojovali a zápas rozhodně nevypustili.

S Plzní to byl oboustranně vyrovnaný zápas, kdy naši kluci pokračovali v bojovnosti, nasazení, chuti vstřelit gól, ale v kombinaci jsme za soupeřem pořád zaostávali. V utkání jsme paradoxně 2x inkasovali v naší přesilové hře, kdy hráč soupeře projel celým hřištěm a dvakrát do toho samého místa rozhodl o vítězi utkání.

Hráči Příbrami svým vzrůstem budili velký respekt, ale naši klucí pokračovali v dobrém výkonu a především svou bojovností, vůlí konečně zvítězit a dobrým výkonem brankáře svého soupeře přehráli či přetlačili  a dočkali se svého letošního prvního vítězství.

Po obědové pauze na nás čekala Sparta a naši hráči opět srdnatě bojovali, při ztrátě kotouče ihned napadali a nenechali kombinačně hrající Spartu rozvinout své útoky a umožnit jí zakončit. Po dobrém, kolektivním a napínavém zápase jsme soupeře těsně porazili a v turnaji jsme obsadili solidní 4. místo.

Závěr: Oproti turnaji v Karlových Varech byl rozdíl v tom, že ve Varech jsme zahráli dobře jen první zápas. Zato v Příbrami jsme nejhůř odehráli první zápas a pak jsme se zlepšovali a odehráli jsme více lepších než horších zápasů. Je jen škoda, že k dobrému výkonu hráčů  a k jejich probuzení a naladění se na hokej je nutné velmi výrazně zvýšit hlas a tuto hlasovou hladinu udržovat po zbytek celého turnaje. Turnaj nám ukázal, že v individuální i celkové kombinaci jednotlivých řad zaostáváme a máme ještě co dohánět a zlepšovat, stejně tak jako v dodržování základních herních pravidel-pravá a levé strana, útočník, obránce, centr. Držení těchto pozic dělá klukům při samotném zápase značné orientační potíže a tím je celá hra neurovnaná, chaotická a neuspořádaná. Je potřeba stále s dětmi pracovat, opakovat a hlavně dělat to s radostí, úsměvem a chutí jak trenérů, tak zejména kluků samotných.

Sestava:

Červený P.-Dostál V., Fousek M.- Bžezina T., Turek A., Jasečko S; Cibulka T., Dvořák A.- Procházka L., Kantor L., Korndőrfer T.; Silný M., Panoch A.- Tibitancl J., Kříž T., Salčák T.

Výsledky:

HC Č. Budějovice-Rytíři Kladno           1 : 7

Branka: 5. Kantor L.

Zásahy br.: 14

HC Č. Budějovice-Letci Letňany         2 : 7

Branky:1. Fousek M., 10. Jasečko S. (TS)

Zásahy br.: 17

HC Č. Budějovice-HC Plzeň               0 : 3

Zásahy br.: 14

HC Č. Budějovice-HC Příbram           3 : 0

Branky:14. Turek A., 16. Korndőrfer T., 16. Březina T.

Zásahy br.: 4

HC Č. Budějovice-HC Sparta Praha    4 : 3

Branky:1. Jasečko S., 4. Jasečko S.(Turek A.), 10. Březina T. (Jasečko S.), 18. Jasečko S. (Březina T.)

Zásahy br.: 10

Celkové pořadí:

  1. HC Letci Letňany
  2. HC Rytíři Kladno
  3. HC Plzeň
  4. HC Č. Budějovice
  5. HC Příbram
  6. HC Sparta Praha

Petr Červený-vedoucí mužstva

Zde můžete psát...

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.