Prohra s Plzní, ale se ctí

8.2.2015-Plzeň

Liga mladších žáků-22. kolo

HC Plzeň : HC České Budějovice  11:6 (5:2, 3:1, 3:3)

Branky a nahrávky:  6. Kondy (Břízka), 10. Fous (Břízka, Kuki), 35. Tůra (Vendelín), 52. Steven (Vendelín), 56. Kánty (Tůra, Steven), 60. Břízka (Tůra)-Plzeň-8., 10., 12., 12., 13., 21., 23., 28., 41., 43., 58.

Zásahy brankářů: 16:18

Vyloučení: 8:6

Sestava: Červ- Kuki, Prochy-Fous, Břízka, Kondy; Cíba, Vendelín-Tůra, Kánty, Steven.

V posledním vzájemném měření sil před Vánoci jsme nastoupili v jiné sestavě a obdrželi jsme nadílku 14:2. V dnešním utkání už k žádným změnám nedošlo a k utkání jsme nastoupili v klasické a osvědčené sestavě, ovšem jen v počtu 11 statečných.

Od úvodního buly obě mužstva hodně bruslila, což u plzeňských hráčů není nic nového a neobvyklého, ale naši kluci svým pohybem, včasným a důrazným napadáním, obránci si déle drželi modrou čáru a tato naše aktivita dělala domácím hráčům problémy a nemohli se tak dostat do přečíslení a do zakončení. Naše aktivita nám byla odměněna a při důrazném a rychlém zakončení před brankou jsme se ujali nečekaného, ale zaslouženého vedení. I nadále naši útočníci při ztrátě kotouče se snažili získat ztracený kotouč a tak docházelo k častým soubojům a hlavně docházelo k tomu, že plzeňští hráči neměli čas na klidnou a přesnou rozehrávku a tak často volili samostatné průniky, které však naši obránci přerušili. Domácí hráči postupem času byli více a více aktivní, působili hokejovějším a vyzrálejším dojmem a po střele od modré čáry vyrovnali, ačkoliv se zdálo, že naše branka nebyla na svém místě, ale rozhodčí byli nekompromisní. (Rozhodčí celkově byli nejslabším článkem celého utkání, nad jejichž výroky leckdo kroutil hlavou a jejich rozhodování, a zejména vylučování, bylo často jen pro smích, a to i domácích „funkcionářů“. Např. 2x náš hráč ležel po normálním souboji na ledě, kotouče se zmocnil domácí hráč, cca 10 vteřin běžela hra, následně z důvodu ležícího hráče došlo k přerušení hry a poté rozhodčí zničehonic vyloučil domácího hráče za údajný faul). V 10. minutě jsme z naší dobré spolupráce a z aktivního napadání vytěžili branku a naposledy v utkání jsem vedli. Poté se domácí přidali na aktivitě, zjednodušili kombinaci a přechod středního pásma,  a plně využili našich drobných chyb v obranné třetině a během třech minut otočili skóre z 1:2 na 5:2. V tento moment byli naši hráči hodně zaražený a zaskočený z tak rychlého obratu skóre.

Vstup do druhé třetiny nám nevyšel a inkasovali jsme dvě rychlé branky tak, že soupeř z bezprostřední blízkosti nekompromisně, tvrdě a přesně využil volného prostoru. Klucí se však z nepříznivého vývoje otřásli a opět začali hrát aktivně, přerušovali rozehrávku ihned po ztrátě kotouče, obránci, více drželi modrou čáru, případně při zpětném bránění odebírali soupeři puk a rychle zásobovali útočníky přihrávkami, takže hra měla spád, tempo, nasazení a napětí před oběma brankami. V koncovce však byli naši hráči moc hodní, střely byli pomalé, směřovali do středu branky, trvalo nám dlouho než jsme vystřelili, a pak už to domácí hráči zblokovali, srazili apod. Plzeň byla v tomto ohledu podstatně razantnější, rychlejší, vyzrálejší a pohotovější.

I vstup do závěrečné třetiny nám nevyšel a 2x jsme inkasovali. Opět však po nenápadných chybách, které začaly „až“ve středním pásmu, ale zkušení, hokejovější a technicky velmi dobře vybavení domácí hráči toho využili a tyto malé chyby dokázali nekompromisně trestat (např. střela bez přípravy od modré čáry, střela „z voleje“ z mezikruží. Žádné zpracování, kličkování, koukání se, kde má gólman místo, apod. Puk, střela, gól-jednoduše, překvapivě a účinně).

I přes nepříznivý výsledek, naši klucí pořád makali, nevypustili žádný souboj, poměrně dost kombinovala celá pětice, využívali celé šířky třetiny a byli domácím slušným protivníkem. Z naší dobré hry jsme se častěji dostávali před soupeřovu branku a náhradního brankáře se nám podařilo po solidních kombinacích překonat a dosáhnout tak poměrně slušného výsledku. O tom, že klucí bojovali a dřeli až do závěrečné sirény vypovídá i to, že poslední branku jsme vstřelili v poslední vteřině zápasu (opět se však rozhodčí několik minut radili, zda-li to bylo v řádné hrací době, ale branku nakonec uznali).

V utkání jsme sice prohráli, ale herně šlo z naší strany o velmi povedený zápas, s nasazením po celou dobu utkání, kdy jsme svým pohybem, napadáním a včasným přístupem k hráčům hodně komplikovali domácím rozehrávku.  Hráči odvedli své maximální osobní výkony a hru na dvě lajny zvládli fyzicky velmi dobře. Soupeř byl určitě hokejovější, technicky a fyzicky vyspělejší, ale v dnešním utkání byl především v zakončení pohotovější, rychlejší, důraznější, přesnější, a tím i úspěšnější. Přitom střely na branku byli „vyrovnané“ 18:16 pro Plzeň.

Dnešní utkání mělo po celou dobu náboj, zápletku, emoce na ledě i na střídačce, rvačku, kabaretní vystoupení rozhodčích a z konečného výsledku a zejména z výkonu našich hráčů, byla nakonec i spokojenost v naší kabině.

Co mě zaujalo?

Hra našeho týmu-nebojácnost, aktivita, nasazení, kombinace celé pětice.

Sdělení od některých domácích rodičů a rozhodčích, že naši klucí srdnatě  bojovali po celé utkání a dokázali domácí hráče poměrně slušně potrápit a předvedli velmi dobrý a pohledný výkon.

Kondyho úvodní gól byl jubilejním stým gólem našeho týmu v letošní sezóně. Gratuluji.