Remíza s kvalitním soupeřem

28.09.2015 00:09

5. kolo Č. Budějovice-27.9.2015

 Remíza s kvalitním soupeřem

 HC Č. Budějovice :  HC Slavoj Český Krumlov  4:4 (0:0,1:1, 3:3)

Sestava ČB: Červ-Prochy, Cíba-Chábič, Břízka, Putzík; Dvořka, Dohny-Tůra, Kánty, Steven;Silák-Křižák, Kondy

 Branky: 36. Putzík (Chábič, Břízka), 41. Chábi (Břízka), 52. Putzík, 57. Kondy (Kánty)-branky Č.K.-29., 43., 49., 51.

 vyloučení: 7:1

 zásahy brankářů 18:30

 V nedělním odpoledni se hrál na II. Hale Budvar arény od počátku pohledný, rychlý, bojovný a kombinační hokej. V naší sestavě došlo k mírným změnám, kdy jsme hráli na 8 útočníků a 5 obránců. V této třetině jsme byli aktivnější, častěji jsme se dostávali před soupeřovu branku, ale nedokázali jsme důrazně a přesně zakončit. Soupeř byl aktivnější zejména v přesilových hrách, kterých měl v úvodní třetině k dispozici celkem 4, z toho dokonce celé 2 minuty hrál 5 ku 3. Toto dvojnásobné oslabení jsme ovšem zahráli velmi dobře a neinkasovali jsme.

I do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně, dobře jsme napadali, kombinovali, ale v koncovce jsme pořád nemohli překonat hostujícího brankáře. Když už byl překonán, tak jej zachránila branková konstrukce. V polovině utkání se už měnilo skóre, když soupeř po individuální akci a samostatném úniku vstřelil úvodní gól zápasu. Nedlouho poté náš první útok uzavřel soupeře do jeho obranného pásma a po několika slibných šancích se ujala až naše dorážka, a to zásluhou Putzíka, který až do loňské sezóny hostoval v Č. Krumlově.  Z několika šancí na obou stranách zásluhou obou gólmanů už branka do konce třetiny nepadla a tak byl stav po 40. minutách nerozhodný.

V úvodu třetiny se nám po kombinaci dvojice Břízka-Chábič podařilo vstřelit vedoucí branku, ale soupeř po chybě v obraně za 2 minuty vyrovnal. Hra se v tuto chvíli přelévala nahoru dolů, a především soupeř hru zrychlil a zpřesnil, a to hlavně zásluhou individuálních akcí jednotlivců. V polovině třetiny měl soupeř již po několikáté v zápase výhodu přesilové hry, kterou tentokrát využil a to střelou od modré čáry. Když soupeř po dalších dvou minutách díky tečované střele zvýšil své vedení o dvě branky, nevypadalo to z našimi šancemi na dobrý výsledek nejlépe. Naštěstí se nám zásluhou Putzíka povedlo z nenápadné akce po krátké době snížit a hráči začali věřit tomu, že je možné zápas ještě zkorigovat. Vše jsme zaměřili na přímočaré přihrávky na najeté a vysunuté útočníky a tlačili jsme se před branku soupeře. Tím jsme ovšem otevírali více zadní vrátka a soupeř z několika protiútoků nebezpečně ohrožoval naší branku, ale v koncovce byl nepřesný, nedůrazný a naštěstí neúspěšný. Kluci stále makali, tlačili se před branku a po jednom ze závarů před brankou soupeře se nám podařilo díky pohotové dorážce Kondyho vyrovnat. Vzápětí měl obrovskou šanci Břízka, ale lapačka hostujícího brankáře byla proti. Zbytek zápasu už byl bez vážnější šance a tak výsledek skončil spravedlivou remízou, z které měli nakonec radost obě mužstva.

 Co mě zaujalo?

Přesnost a někdy i přísnost některých rozhodcovských verdiktů

 Hodnocení trenéra: Odehráli jsme dobrý zápas, kdy po většinu zápasu to byl spíše náš souboj s brankářem Krumlova. I když po chybách nám soupeř ve 3. třetině odskočil, tak nás těší, že jsme bojovali i za nepříznivého stavu a dokázali jsme vyrovnat. V důležitých momentech nás podržel gólman. Nejslabším článkem zápasu v této kategorii byl bohužel rozhodčí.

 PetČerv-vedoucí mužstva

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.