31.01.2015 23:34

31.1.2015-České Budějovice

Liga mladších žáků-20. kolo

HC České Budějovice  :  IHC Písek  7:1  (2:0, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky:  10. Steven (Kánty), 20. Břízka, 24. Kuki (Fous), 47. Tůra (Kuki), 48. Břízka (Cíba), 52. Fous (Cíba), 55. Tůra (Břízka)- Písek- 45.

Zásahy brankářů: 7:19

Vyloučení: 3:7

Sestava: Červ- Kuki, Prochy-Fous, Břízka, Kondy; Cíba, Vendelín-Tůra, Kánty, Steven; Silák, Křižák.

V dalším utkání krajské ligy 6. tříd jsme na svém ledě na hlavní ploše Budvar arény přivítali hráče z Písku. Výsledky tohoto týmu jsou v letošní sezóně těžko čitelné a dosti rozdílné, neboť jsou schopni prohrát o 10 a více branek, ale zase jsou schopni porazit Zbraslav či remizovat s Lužnicí. Osobně jsem se utkání obával, neboť forma našich kluků v posledním zápase s Táborem byla velmi žalostná a řada kluků vynechala pro zdravotní potíže některé tréninky.

Utkání jsme však začali v dobrém tempu-bruslení, napadání, držení modré čáry, a tak jsme soupeře zatlačili do jeho obranného pásma a dobývali jeho bránu. Ovšem vzhledem k tomu, že naší útočné třetině bylo 10 hráčů na malém prostoru, nebylo moc prostoru na kombinaci a tím ani na střelbu a tak jsem se nedokázali gólově prosadit. Pořád jsme hráli za brankou, občas před brankou, ale stále na malém prostoru. Nedokázali jsme využít celou třetinu, volné obránce a i přesto, že jsme soupeře uzavřeli v jeho třetině, tak góly jsme nebyli schopni vstřelit. Až v 10. minutě se z dorážky prosadil Čechoameričan Steven a vnesl na naše hokejky alespoň trochu klidu. Ke konci třetiny se ještě bekhendovou střelou prosadil Břízka. Soupeř se jen sporadicky dostal do naší třetiny, ale v této třetině ani jednou střelou neohrozil našeho brankáře.

Na začátku druhé třetiny se střelou od modré prosadil staronový kapitán Kuki a zdálo se, že se rozstřílíme a budeme skóre úspěšně navyšovat. Ovšem opak byl pravdou. Naši kluci najednou přestali bruslit, překáželi si vzájemně na ledě, kombinace se vytratila a začala taková bramboračka ve středním pásmu. Hokej, trenéři a zřejmě i diváci „trpěli“ a soupeř se tak dostal do tempa a občas nebezpečně ohrozil naši branku (celkem 6 střel v této třetině). Skóre se v této třetině už neměnilo a tak jsme odcházeli s třígolovým náskokem do kabin.

Nástup do závěrečné třetiny byl sice o něco lepší, rychlejší, ale po ojedinělé chybě naší obrany soupeř snížil na 1:3 a zdálo se, že bude zase drama. Klucí naštěstí zapli na vyšší obrátky, v předbrankovém prostoru se lépe a rychleji orientovali a na inkasovaný gól jsme naštěstí brzo odpověděli dalšími dvěma góly a tak k žádnému dramatu nedošlo a už v lepším tempu, pohlednějším herním projevu a větší chuti ke hře jsme „dokráčeli“ k pohodovému, a nakonec i docela snadnému vítězství.

Utkání začali kluci v dobrém tempu, byli aktivnější, rychlejší, ale při hře v útočném pásmu nedokázali hru roztáhnout do šířky, přenést hru na volné obránce, uvolnit se přes bránící hráče a tím se nedostávali ani k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky.

Druhá třetina byla taková oddechová, nevzhledná, útočníkům scházela jiskra, minimálně napadali, nedokázali si přesně přihrát, přejít přes soupeře, důrazně a přesně vystřelit. V závěrečné třetině už to bylo lepší, rychlejší, ale spíš bych řekl, že to bylo tím, že Písek hrál jen na dvě pětky a v poslední třetině již jeho hráči nemohl a tak naši hráči měli více prostoru, času a tím se častěji dostávali na dostřel branky a svou „převahu“ proměnili i brankově.