05.01.2015 22:28

4.1.2015-Praha-ZS U Nikolajky

Liga mladších žáků-16. kolo

HC Slavoj Zbraslav : HC České Budějovice      6:6(3:0, 0:1, 3:5)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 31. Kánty, 47:39 Kánty, 48:06 Steven (Ciba), 53:48 Kánty, 58:53 Břízka (Kánty), 59:22 Steven (Břízka)-branky Zbraslav-3., 5., 12., 48:28, 51:42, 51:54.

Zásahy brankářů: 16:16

Vyloučení: 3:3

Sestava: Oproti Plzni jsme se vrátili ke stálé a osvědčené sestavě. Hráčů je málo a tak hrají téměř vždy stejní hráči, kteří jsou zdraví a mají trochu odtrénováno.

Po zasněžené a částečně zledovatělé cestě jsme dorazili do místa utkání s 15 minutovým zpožděním oproti obvyklému času. Zřejmě i toto bylo příčinou toho, že jsme za 11 minut prohrávali o tři branky, kterým předcházeli individuální chyby našich hráčů. Naše hra byla neurovnaná, bez bruslení, naivní, jako bychom stále byli v autobuse či u vánočního stolu. Po dočasném zranění Kántyho (naražená žebra) došlo k promíchání sestavy a zbytek třetiny jsme již hráli v lepším světle-zrychlili jsme bruslení, napadání, zjednodušili rozehrávku mezi obránci a útočníky a hlavně se vyvarovali chyb v našem obranném pásmu. V průběhu úvodní třetiny jsme se rovněž vyrovnali s tím, že místní ledová plocha je daleko větší (60 x30m) než, na zimácích, kde jsou kluci zvyklý hrát (58x28 m).

Do druhé třetiny se již vrátil Kánty a kluci předváděli hokej, který se již musel líbit-aktivní forčekink, boj o ztracený kotouč, rychlý přístup k protihráčům, přesná rozehrávka, solidní přihrávky. Pouze v zakončení se nám zatím nedařilo překonat domácího brankáře, když většina pokusů končila na hrudi či v lapačce. V polovině utkání se nám díky aktivnímu a již zdravému Kántymu podařilo vstřelit náš úvodní gól a klucí tak poznali, že brankář domácích je překonatelný. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem, přebruslovali jsme soupeře, dobře kombinovali, jen našemu výkonu scházely branky.

I do třetí třetiny jsme vstoupili aktivněji, soupeře jsme uzavřeli na jeho polovinu hřiště, ale góly nám stále nepadali. Z našeho vzrůstajícího tlaku se nám ve 48. minutě „nečekaně“ podařilo vstřelit 2 branky a z dosavadního našeho herního projevu to vypadalo, že bychom mohli ve zbytku zápasu přidat i další góly. Ovšem hokej je hra rychlá a nečekaná a mládežnický sport je nevyzpytatelný a vyrovnání paradoxně prospělo domácím hráčům, kterým najednou narostla křídla, zrychlili bruslení, vrhli se směrem na naší branku a po našich chybách, kdy jsme nepohlídali dorážející hráče, jsme po dorážkách v předbrankovém prostoru inkasovali 3 rychlé branky. Dokonalé K.O. od domácích hráčů, ale zápas ještě neskončil. Po slovní masáži jsme sestavu zredukovali na 10 statečných a po předchozím výpadku jsme i nadále pokračovali v dobrém a pohledném hokeji-aktivní bruslení, forčekink, rychlá, přesná a účinná rozehrávka a především střelba z každé pozice. Jedna taková nízká střela se v 54. minutě ujala a kluci, a asi hlavně já a trenér, jsme vycítili, že by ještě nemusel být zápas zcela ztracen.  Soupeře jsme uzavřeli v jeho třetině, dobívali jeho svatyni, ale gól, vlastně góly, nepřicházeli a čas rychle utíkal. V čase 58:39 jsme si vzali oddechový čas a rozkaz zněl jasně: „ muž s koženou brašnou……“, vlastně kotouč do útočného pásma, všechno směřovat na branku soupeře a náš brankář dle možností rychle z ledu. A ejhle, nahození na domácího brankáře od modré čáry se někudy prosmeklo a v čase 58:53 to bylo 5:6. Vhazování ve středovém kruhu, příkaz stále platil, nahození do útočného pásma, šestý hráč na ledě, závar před domácí brankou, když Břízka již mohl skórovat do odkryté branky, ale zvolil delší oblouček, puk směřoval před branku, trma vrma, střela, závar, dorážka, důraz, střela, góóóól - 6:6. Všichni naskákali na led a bylo velmi příjemné, dojemné a krásné sledovat dětskou radost ze vstřeleného gólu- a o to v hokeji především jde.

Po většinu utkání jsme předvedli pěkný, aktivní výkon, se kterým byl snad i trenér spokojený. Klucí dokázali 2x zvrátit stav, kdy prohrávali o 3 branky a osobně se přesvědčili, že dokud nezazní závěrečná siréna, tak je potřebné o konečný výsledek stále bojovat a jejich snažení, nasazení a vůle bude odměněna.