03.11.2014 22:19

2.11.2014-Č. Budějovice

Liga mladších žáků-13. kolo

HC České Budějovice : HC Meteor Třemošná       4:4  (0:1, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 37. Steven (Kuki), 44. Křižák (Břízka), 45. Břízka (Silák), 60. Kánty-branky Třemošné-5., 22., 24., 55.

Zásahy brankářů: 24:16

Vyloučení: 5:4

Sestava: Červ- Vendelín, Cíba-Tůra, Břízka, Steven; Kuki, Silák-Fous, Kánty, Kondy; Křižák, Andrerčuk.

Po drobných změnách v sestavě jsme v krátké době nastoupili proti Meteoru z Třemošné. Byl jsem moc zvědavý, zda-li naši hráči navážou na dobrý herní projev z Plzně a alespoň ve dvou po sobě jdoucích utkáních zahrají to, co se od nich očekává a to co mají natrénováno.

Od úvodní buly klucí opravdu navázali na výkon z Plzně a na ledě makali, bruslili, prali se o ztracený kotouč a na soupeře si hned od začátku věřili. Skóre však otevřel soupeř, když si útočník sjel mezi naše obránce a po samostatném úniku blafákem zakončil. Přesto však byl náš výkon sympatický, založený na intenzivním bruslení, napadání, přímočarou kombinací a sice nedůraznou a nepřesnou střelbou, ale alespoň zde byly pokusy o zakončení.

Vstup do 2. třetiny se nám nevyvedl a v krátkém časovém sledu jsme 2x inkasovali. Naši hráči to naštěstí „nezabalili“ a stále dřeli, forčekovali, solidně bránili a se soupeřem hráli vyrovnaný hokej s tím, že chvílemi byl aktivnější soupeř a chvílemi jsme zase my ovládali hru, ale branku ne a ne vstřelit. Kontaktní branku jsme vstřelili až před koncem třetiny, kdy tvrdě vystřelil mladý Kuki a Američan Steven svým důrazem uklidil puk za soupeřova brankáře. V té době jsme již hráli na dvě lajny, neboť hlavním záměrem bylo vstřelit branku a ještě tak zdramatizovat zápas.

I ve třetí třetině jsme byli aktivní se snahou ještě se o konečný výsledek porvat. Trenérský pokyn zněl všichni a vše směřujte na soupeřovu branku a ono tam něco spadne. A přesně to se povedlo Křižákovi, který po překonání modré čáry nenahrál spoluhráči a vyslal žabičku na soupeřova brankáře, která mu pod rukou proskočila až do síťky za jeho zády. A za další minutu se mu tam třepotala Břízkovo nechytatelná střela nad lapačkou.  Rázem bylo utkání vyrovnané a obě mužstva se snažila vítězství strhnout na svou stranu. Hosté měli k tomu téměř dvou minutovou přesilovku 5:3, ale naši klucí to ubránili či Červus pochytal. Ovšem 5 minut před koncem nám po pravé straně ujel nejlepší útočník hostů a podél špatně postaveného gólmana skóroval a hosté tak opět vedli. V závěru utkání měli naši hráči výhodu přesilovky, ale spíše jsme se trápili s rozehrávkou a zavezením kotouče do útočného pásma, takže žádné vyrovnání se (prozatím) nekonalo. Dramatický, rychlý a pohledný zápas však pokračoval dál a v naší power play jsme se usadili před soupeřovou brankou a po obléhání a dobývání branky, klasická valná hromada na brankovišti, kdo nikdo neví kde je puk, tak nový kapitán Kánty dopravil puk za brankovou čáru a udělal tak definitivní tečku za spravedlivou remízou dnešního utkání.

Oproti předchozím zápasům byla na hráčích, po celé utkáni, vidět chuť, odhodlání a vůle bojovat, makat, nedat soupeři nic zadarmo. Kluci se na střídačce povzbuzovali a na led chodili správně nažhavení. I za nepříznivého stavu dřeli, bojovali, hráli s nasazením a dnešní remízu si naprosto zasloužili. Je vidět, že výběhy po zápase, kritická slova po hodnocení zápasů apod. si hráči velmi dobře pamatují a nechtějí opakovat chyby a zejména přístup k utkání. Hráči se přesvědčili, že je nutné hrát zápas celých 60 min. a nikoli jen třetinu či dvě, jako se nám to často stávalo v předchozích zápasech. Po nejlepším letošním výkonu si hráči remízu zasloužili a byli trenéry po zásluze pochváleni. Pochopitelně, že i v tomto utkání byly chybičky a chyby, ale o tom zase v jiných reportážích…………..

Co mě zaujalo?

Již po několikáté se na našem utkání objevila fanynka – cyklistka, která neváhá ujet desítky km, aby osobně viděla zápasy domácího celku. Více takových fanynek.

Hráči Třemošné si dobře pamatují některé naše hráče, neboť při setkání s hráči Třemošné před zápasem před kabinou se tito hráči ptali, jestli bude hrát Kadlec, Březina, Silný. Jestli pak některý náš hráč zná hráče z Třemošné????