19.10.2014 00:01

18.10.2014-Třemošná

Liga mladších žáků-4. kolo

HC Meteor Třemošná       HC České Budějovice    6:4  (0:0, 5:2, 1:2)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 27. Korndörfer, 35. Březina (Fousek), 43. Březina, 44. Březina

Zásahy brankářů: 18:26

Vyloučení: 7:5

Sestava: Červ- Dvořka, Prochy -Tůra, Břízka, Kondy; Vendelín, Silák-Fous, Kánty, Křižák; Panďour- Big Joe, Jurča.

S druhým nejlepším mužstvem naší soutěže jsme v dnešním slunečném odpoledni dohrávali zápas 4. kola. Osobně jsem měl z dnešního „výletu“ obavy, neboť v minulém kole Třemošná smázla Lužnici 14:2 a náš výkon ve Strakonicích byl hodně špatný.

Klucí však k utkání nastoupili správně nažhaveni, soustředění a plní elánu. Během prvních střídání se klucí přesvědčili, že když se maká nahoru dolů, tak se s dnešním soupeřem dá hrát a tak byla první třetina pohledná, rychlá a plná střeleckých příležitostí na obou stranách. Červus v naší bráně měl dnes očividně lepší zákroky než minule a tak skóre bylo stále vyrovnané a bezbrankové. Klucí bojovali, napadali, sem tam kvalitně zakombinovali i vystřelili, ale branka žádná nepadla. Ani z trestného střílení, kdy byl faulován Kánty, který z následného TS trefil jen tyčku.

Vstup do 2. třetiny jsme měli zase ospalý a za 2 minuty jsme prohrávali 2:0. Přesto jsme se dál snažili, bojovali, zahušťovali jsme střední i obranné pásmo a soupeře jsme drželi dál od naší branky, který tak nemohl navyšovat svoje skóre. Ačkoliv jsme prohrávali, na rozdíl od minulého utkání, jsme byli stále aktivní a chtěli jsme hrát a nepříznivý stav dorovnat. V polovině zápasu jsme zásluhou důrazu v brankovišti vstřelili kontaktní branku. Za krátkou chvíli však soupeř po našich chybách ve středním pásmu vstřelil další dvě branky a vzdálil se nám. Klucí však stále dřeli, zavčasu přistupovali k soupeři a nedovolili mu kombinovat a ohrožovat naší branku. Naopak jsme to byli my, kdo byl aktivnější a šikovnější a díky Břízkově teči se nám podařilo snížit. Ale než skončila třetina, opět z nenápadné chyby ve středním pásmu, jsme se nechali zatlačit a soupeř v poslední vteřině třetiny opět skóroval.

Po slovní masáži a po doplnění vitamínů, čokolád, řízků, sušenek a tekutin během přestávky na úpravu ledu, jsme do třetí třetiny vstoupili velmi aktivně a za 4 minuty jsme snížili na rozdíl jedné branky. A to jsme ještě ve 41. min. neproměnili již druhé trestné střílení. Klucí tak vycítili šanci na dobrý výsledek a hrál se hokej nahoru dolů, i když soupeř byl přece jen stále o malinko lepší a nebezpečnější. V 58. jsme inkasovali šestou branku, a ačkoliv jsme se téměř dvě minuty snažili při power play o vyrovnání, které jsme hráli velmi dobře a soupeře jsme uzavřeli v jeho pásmu, již se nám nepodařilo vyrovnat, ani skórovat.

Dneska jsme sice „taky prohráli“, ale po kvalitním, kolektivním výkonu všech hráčů, když jsme po celé utkání makali, bojovali, bruslili a někdy až moc kombinovali, namísto toho, abychom raději už vystřelili. V utkání byli i dva pěstní souboje, když naši hráči bránili svého brankáře a ani při této „nehokejové vložce“ jsme dnes za soupeřem nezaostali. Utkání tak mělo po celou dobu náboj, napětí, dramatičnost, emoce, veselé i smutné momenty a i přesto, že se prohrálo, byli klucí za dnešní výkon a přístup k utkání pochváleni.

Co mě zaujalo?

I když jsme prohrávali, tak se klucí nehádali a pořád makali, povzbuzovali se a byli pozitivně naladění po celé utkání. Zřejmě se poučili z minulého utkání, neboť dnes to byla úplně jiná parta, než minulý týden.