Turnaj J. Hradec-aktualizováno

02.01.2014 23:41
 

 

Jindřichův Hradec 28.-29.12.2013

Ještě jsme ani nestrávili a nestačil jsem napsat několik slov o turnaji na Slavii Praha a už tu máme další povánoční turnaj. Tentokrát se jedná o dvoudenní turnaj v Jindřichově Hradci za účasti týmů-HC Kobra Praha, HC Lužnice, KLH Vajgar Jindřichův Hradec, EHC Black Wings Linz, HC Štiky Třeboň-Č. Krumlov. Hraje se 2x20 min každý s každým. Z důvodu marodky jsme na turnaj dorazili v počtu 14 dětí a po druhém utkání odstoupil Kondy, pro vyčerpání, teplotu, zimnici a další viry.

Sestava: Červ-Cíba, Vendelín-Tůra, Břízka, Křižák; Jurča, Silák-Kondy, Kánty, Tibík; Saly, Káďa, Stein.

HC Č. Budějovice : HC Kobra Praha  5:4 (3:2, 2:2)

Branky: 1. Břízka, 15. Cíba, 20. Kánty (Saly), 23. Cíba, 38. Tůra- HC Kobra-4., 11., 22., 32.

Zásahy brankářů: 12:11

S dnešním soupeřem jsme se v minulosti ještě nesetkali a dle zákulisních informací se mělo jednat o hlavního favorita turnaje. Ovšem na úvod turnaje jim v cestě stáli naši hráči, kteří v pozměněné sestavě oproti turnaji v Praze, nechtěli dát kůži zadarmo a chtěli konečně na nějakém turnaji urvat placku. Hned v úvodu se nám podařilo vstřelit branku a pak se hrál poměrně slušný, rychlý, útočný hokej, kdy šance byly na obou stranách. V soupeřově týmu výrazně dominoval mladý Kuba Altrichtr, ale jelikož byl často ve svých útočných aktivitách osamocen, hráli jsme se soupeřem nejen vyrovnaný zápas, ale v utkání jsme byli i lepším, bojovnějším a kompaktnějším týmem, který 2 minuty před koncem vstřelil vítěznou branku. Soupeř byl naším herním pojetím určitě zaskočen, neboť jejich realizační tým se spíše soustředil a poukazoval na naše fauly a na prostorově výrazného Big Joea, namísto toho, aby se věnoval hře a průběhu utkání. Zaslouženě jsme vyhráli a předvedenou hrou, bojovností, nasazením, útočným a kombinačním pojetím, jsme si zasloužili respekt ostatních týmů, což se projevilo v dalším průběhu turnaje.     

HC Č. Budějovice : HC Lužnice       6:3 ( 2:1, 4:2)

Branky: 7. Kondy (Tůra), 14. Kondy, 26. Kondy ( Tibík), 31. Kánty (Venca), 34. Venca, 36. Stein (Saly)-Lužnice-4., 36., 37.

Zásahy brankářů: 9:26

S tímto soupeřem jsme se střetli během mistrovských utkání a tak jsme věděli, kdo nás čeká.  Z počátku nás soupeř zatlačil a podařilo se mu skórovat, ale poté jsme převzali iniciativu na své hokejky, zrychlili jsme pohyb, přidali k tomu dobrou kombinační hru v útočném pásmu a díky ofenzivně naladěnému Kondymu, jsme soupeře přehráli a připsali si druhé vítězství. (Kondy následně po vydařeném zápase pro zbytek turnaje odstoupil pro virózu. I toto byl však pro tým důležitý střípek, neboť klucí se semkli a na ledě ještě více bojovali a vydávali se ze všech sil).

HC Č. Budějovice : Vajgar J. Hradec   7 :6 (4:2, 3:4)

Branky: 3. Břízka, 4. Kánty (Jurča), 7. Břízka, 14. Břízka (Káďa), 24. Břízka (Silák), 31. Kánty, 39. Kánty (Stein)- JH-2., 14., 21., 28., 37., 40.

Zásahy brankářů: 12:20

V posledním utkání tohoto hracího dne jsme se střetli s domácím mužstvem, který měl ve svých řadách velmi šikovného útočníka s číslem 28. A tento útočním nám během celého zápasu dělal velké starosti a nepříjemnosti. Ovšem naši klucí makali, dřeli a stále byli velmi úspěšní v zakončení a to zejména díky dvojici Břízka-Kánty. A protože soupeř měl jen jednoho kvalitního střelce, a my jsme měli v tomto utkání kvalitní dva střelce, vydřeli jsme těsnou, ale naprosto zaslouženou výhru.

HC Č. Budějovice : EHC Black Wings Linz   7: 0 (2:0, 5:0)

Branky: 14. Břízka, 16. Kánty, 23. Břízka (Cíba), 27. Venca (Kánty), 31. Venca, 34. Břízka, 37. Venca (Cíba)-

Zásahy brankářů: 10:24

Ačkoliv je konečné skóre jednoznačné, soupeř byl prvních 13 minut utkání lepším týmem. Byl rychlejší, přesnější v přihrávkách, lépe se pohyboval, naši hráči působili ospalým a malátným dojmem. Soupeř ovšem tuto výhodu neproměnil střelecky, a když se nám podařilo v závěru úvodní „třetiny“ vstřelit dvě branky a po přestávce ještě další, rázem jsme ovládli celé kluziště a nakonec velmi snadno jsme si dobruslili pro nejvýraznější vítězství v tomto turnaji, a to i díky střeleckému umu Vendelína z Prachatic.   

HC Č. Budějovice : HC Štiky Třeboň/Č. Krumlov   6 : 5 po SN (1:2, 4:3)

Branky: 17. Tůra (Cíba), 21. Křižák (Břízka, Tůra), 28. Kánty (Jurča), 32. Kánty (Cíba), 34. Káďa-Třeboň-3., 20., 27., 36., 40

Zásahy brankářů: 18:18

V posledním utkání turnaje jsme se v přímém souboji o vítěze střetli s kombinovaným mužstvem z Třeboně a Č. Krumlova, když náš soupeř do té doby 3x neinkasoval ani branku. Samotný hokej v tomto utkání už nebyl příliš kombinační a tím i pohledný. Spíše se jednalo o souboje ve střením pásmu, neboť obě mužstva už neměla příliš mnoho sil a hráči obou týmu již byli značně vyčerpáni. Soupeř v utkání 2x vedl a jelikož moc branek během turnaje neobdržel, vypadalo to, že je to s námi špatné. Ale naši hráči stále bojovali, dřeli, na ledě nechávali poslední zbytky sil, a jelikož jsme v našich řadách měli více šikovnějších útočníků a především obrovskou vůli vyhrát, podařilo se nám utkání obrátit a během druhé „třetiny“ jsme si vypracovali nadějné vedení 5:3. To už jsme však hráli bez vyloučeného Břízky a soupeř se nevzdával a stále ohrožoval a dobýval naši branku. 30 vteřin před koncem utkání třeboňské štiky vyrovnali a hnali se za dalším gólem, který však už nevstřelili. O našem vítězství jsme následně rozhodli v samostatném nájezdu a poté už naplno vypukla radost našich kluků z vítězství, a to z vítězství v celém turnaji.    

Konečné pořadí:
 

  1. HC Č. Budějovice            14b.

  2. HC Kobra Praha                     12b.

  3. HC Štiky Třeboň                    10b.

  4. Vajgar J. Hradec                     6b.

  5. HC Lužnice                             2b.

  6. EHC Black Wings Linz          1b.

Závěr:  Během dvou dnů jsme odehráli 5 poměrně těžkých a pokaždé velmi vyrovnaných zápasů, kdy žádný ze soupeřů nebyl výrazně lepší než naši hráči. V každém týmu byli 1-2 šikovní a herně, bruslařsky a technicky lepší hráči než zbytek týmu. Ovšem v našem týmu jsme takové hráče měli 4 a tento rozdíl v šikovnosti hráčů nakonec rozhodl, neboť všechny týmy byli hodně vyrovnané a zápasy rozhodovali právě tito šikovnější hráči.  Všichni naši hráči podali své maximální osobní výkony a všichni makali, bojovali a na ledě téměř nevypustili žádné střídání.  Na hráčích bylo vidět, že neúspěch v konečném umístění na Slavii nechtějí opakovat a chtějí na tomto turnaji uspět. Je pravda, že tento turnaj byl svou kvalitou a přítomnými týmy o jeden stupeň nižší než turnaj na Slavii, ale žádné vítězství v turnaji není jednoduché a k jeho dosažení je potřeba být nejvyrovnanější, nejlepší, nejšikovnější, což se našim klukům podařilo a svým výkonem, přístupem, nasazením, bojovností, kombinační hrou (zejména přesilové hry) to vše dokázali a turnaj po zásluze vyhráli. V průběhu turnaje se samozřejmě vyskytovaly i na naší hře chyby-odpalování puků, nahrávky naslepo, fauly, shlukování všech hráčů v blízkosti puku, střídání apod., ale jelikož byli klucí úspěšní a vítězný, chyby jsou na chvíli zapomenuty a je třeba klukům za jejich výkon poděkovat a pogratulovat.

 Co mě zaujalo?
 

  1. Klucí odehráli celý turnaj v bílých dresech, čili nebýt sponzorů z řad  rodičů, žádný turnaj bychom asi nevyhráli.

  2. Měli jsme nejpočetnější podporu fanoušků a bubeníka, který svým bubnováním udržoval naše hráče v bouřlivé a vítězné náladě.

  3. Jako jediný tým jsme měli pouze jednoho brankáře, který si za celý turnaj neodpočinul a stále se musel koncentrovat na své výkony.  

Petr Červený-vedoucí mužstva
 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.