V domácím prostředí opět úspěšně

17.11.2014 19:39

V domácím prostředí opět úspěšně

HC České Budějovice : HC Lužnice   3:1  (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 9. Steven (Kánty), 27. Kánty (Dvořka), 48. Břízka (Dvořka)-branka Lužnice-15.

Zásahy brankářů: 20:26

Vyloučení: 11:15 (z toho 3. třetina: 6:10 !!!!)

Sestava: Červ- Vendelín, Cíba-Fous, Břízka, Kondy; Dvořka, Prochy-Tůra, Kánty, Steven; Silák, Křižák.

Na státní svátek jsme opět v domácím prostředí přivítali sousedy od Lužnice-celek SK Domeček (Veselí+Soběslav).

Hráči obou celků začali utkání v ostrém a rychlém tempu a toto nasazení jim vydrželo po všechny tři třetiny !!! Našim hráčům, zejména středním útočníkům chvíli trvalo, než si na toto rychlé zápasové tempo zvykli, ale po jejich zahřátí odvedli během celého utkání dobrou práci se spoustou pohybu, nahrávek, střelby a osobních soubojů. Naši hráči byli aktivnější, dokázali přerušovat  rozehrávku soupeře hned v zárodku a nedovolili tak jejich rychlým a technicky šikovným útočníkům se výrazně prosadit. Naši hráči se tak díky aktivnímu přístupu k protihráčům dostávali do střeleckých pokusů, které však byli nepřesné, nedůrazné či končili na hrudi urostlého brankáře. V 9. min. se však prosadila nově složená dvojice-Kánty-Steven a po dokonalé kombinaci rozebrali soupeřovu obranu a Steven rozvlnil soupeřovu branku. Tempo bylo stále vysoké, když se hra přesouvala z jedné třetiny do druhé. Chvílemi jsme dokázali my uzavřít soupeře do jeho obranného pásma, chvílemi jsme se zase my museli bránit tlaku soupeře. Z jednoho závaru před brankou se soupeři podařilo vyrovnat, když se prosadil jejich neúnavný a nejlepší hráč-Nevšímal Jan (č. 17). Poté se ještě soupeř dostal do samostatného úniku, ale Červ nás podržel, když blafák vykryl lapačkou a tak třetina skončila remízou.

I ve druhé třetině bylo tempo z obou stran rychlé, pohledné a dramatické. Naši útočníci i obránci působili stále svěžím dojmem a obránci často vypomáhali útočníkům v jejich snažení a tak jsme víc a víc ohrožovali a zaměstnávali lužnickou obranu a jejich brankáře. V zakončení jsme však nebyly příliš důrazní a přesní (Kántyho tyčka)  a tak skóre bylo stále vyrovnané. Soupeř začal hrát na brejky a často se tak jejich útočník vysouval za naše obránce a čekal na přihrávku z obranného pásma. V jednom takovém případě šel soupeř sám na naši branku, ovšem Cerv to opět zneškodnil a z následujícího protiútoku si vzal puk Kánty a svým dlouhým krokem objel a předjel vše, co bylo na ledě, a na dva pokusy překonal hostujícího brankáře. Ke konci třetiny měl soupeř možnost zahrát si přesilovku 5 proti 3, ale naši hráči hráli obětavě, důsledně a „srdíčkem“ a tak i tento tlak přečkali a do závěrečné třetiny si odnášeli těsné vedení.

Během přestávky byli hráči upozorněni, že zápas se hraje 60 minut a bylo by pro hráče, trenéry i fanoušky moc smutné, kdyby opakovali stejnou chybu, jako v zápase se Zbraslaví před 3 dny.  

Soupeř do závěrečné třetiny vletěl opravdu rychle a hned v první minutě jel jejich útočník sám na naši branku, ale naštěstí minul a to byl asi rozhodující moment třetí třetiny. Naši kluci stále hráli v dobrém tempu, řádně a úspěšně napadali, obránci dobře hlídali modrou čáru a tak jsme soupeře spíše ohrožovali my, než on nás, ale střelecky jsme se pořád nedokázali prosadit. Soupeř ještě zkusil vysunout druhého útočníka na středovou čáru, ale to vše jsme dokázali úspěšně pokrýt a ubránit. Soupeř v této třetině očividně znervózněl, neboť se nedokázal prosadit a znervózněli především jejich „hvězdy“, kterí odpočívali především na trestné lavici. Proto jsme tak měli po boxerské vložce 4 hráčů výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou jsme rychle, zásluhou kombinované pětice, proměnili a „utrhli“ jsme se o dvě branky.

Kluci hráli pořád velmi dobře, v tempu, soustředěně a soupeře k ničemu vážnému nepustili a to i díky tomu, že soupeř byl i nadále nedisciplinovaný a byl tak často vylučován a spíše se bránil, než ohrožoval naši branku. Z ojedinělého protiútoku nastřelil soupeř cca 3 minuty před koncem břevno, ale to bylo vše, čím nás v této třetině ohrozil. Naši hráči už zápas dohráli spolehlivě a nepřipustili žádné zdramatizování zápasu a po zásluze vyhráli a užili si závěrečnou děkovačku spokojených domácích diváků.

Kluci celých 60 minut vydrželi hrát v rychlém tempu, solidně kombinovali, velmi dobře a účinně napadali, hráli „srdíčkem“, měli větší chuť a vůli po vítězství a zejména všichni hráli na hraně svých možností. I přesto, že bylo hodně vyloučených, nebo přesilových her, tak se ne vždy a pravidelně dostalo na všechny hráče, ale i ti hráči, kteří nehráli po celé utkání, zápasem žili, byli nažhaveni a povzbuzovali své spoluhráče a po zásluze se tak všichni mohli radovat ze společného vítězství. Soupeře jsme přehráli, byli jsme lepším a jednotným týmem a nakonec jsme vyhráli i v boxerském souboji, který se odehrál ve třetí třetině.  "Hoši děkujem".

Co mě zaujalo?

Nejlepší hráči mužstva by měli týmu pomáhat a být platný především na ledové ploše a nikoliv trávit čas na trestné lavici, což dnes byl případ hráčů Lužnice.

I přes velké množství vyloučených, byli rozhodčí přesní a odpískali utkání férově, spravedlivě a správně.  

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.