Z Plzně zase s prázdnou

30.10.2014 22:02

29.10.2014-Plzeň

Liga mladších žáků-12. kolo

HC Plzeň 1929 : HC České Budějovice    10:3  (6:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 23. Kánty, 45. Steven (Tůra), 52. Fous (Steven, Kuki).

Zásahy brankářů: 15:22

Vyloučení: 4:3

Sestava: S malou obměnou na hráčských postech pořád stejná.

 

V době podzimních prázdnin jsme vyrazili luxusním autobusem do západočeské metropole. V důsledku dopravních uzavírek jsme na místo přijeli s 15 minutovým zpožděním oproti plánovanému času a pravděpodobně i to se poté projevilo na úvodní třetině zápasu.

Hned v první minutě si vybral slabší chvilku Červ, když lehké nahození ze středního pásma přeskočilo jeho hůl a domácí se poprvé radovali. Červ však své úvodní zaváhání dostatečně napravil a po zbytek utkání předváděl velmi dobré a spolehlivé zákroky. Za to ostatní hráči po celou první třetinu byli nevýrazní, pomalý, bojácní, nedůrazní před naší brankou, bez jakéhokoliv pohybu, ať už s kotoučem či bez něj, a soupeř si v této třetině s chutí zastřílel, zakombinoval a vytvořil si dostatečný náskok.

Do druhé třetiny naši hráči vstoupili odvážněji, s větším nasazením a Kánty svým typickým způsobem skóroval-kotouč vzal na obranné modré čáře a svým dlouhým, rychlým a nedostižným tempem ujel všem a bekhendem zakončil nad brankáře. Naši hráči tuto třetinu bojovali, snažili se soupeři vyrovnat bruslařsky, napadali hned při ztrátě kotouče a domácí hráči měli tak na vše daleko méně času, než v první třetině. Především naše první lajna držela se soupeřem krok a ohrožovala soupeřova brankáře, i když branku se nepodařilo už v této části zápasu vstřelit.

 I v průběhu třetí třetiny jsme dokázali bruslařsky se soupeřem držet krok, i když soupeř byl i nadále po technické stránce lepší. Při tvorbě útoků a v útočném pásmu využívali celou plochu kluziště a naši hráči jen bojovností a výkonem na hranici svých možností odolávali soupeřovým dovednostem a individuálním schopnostem některých domácích hráčů.

 Dnešní soupeř byl určitě lepší, bruslařsky a technicky velmi dobře vybavený, ale když naši hráči dodržovali pokyny, bruslili, bojovali a na ledě při střídání odevzdali to, co mají natrénováno, tak je hra vyrovnanější a ne tak jednoznačná, jako bylo v první třetině. Je však taky pravda, že většina našich hráčů je drobného vzrůstu a při soubojích tak ztrácíme, odpadáváme a nemáme dostatek síly pro „odklizení“ kotouče před naší brankou, natož dostatek sil na vyhození kotouče z naší obranné třetiny. A právě z předbrankového prostoru dostáváme poslední dobou hodně branek, což se projevilo i v dnešní utkání…………

 Co mě zaujalo?

Jsme prvním týmem, který v mistrovském utkání vstřelil plzeňským indiánům více jak 2 branky v utkání.

Někteří hráči si na začátku utkání vezmou do lahví cca „dva loky“ tekutin,  a pak mají „prázdno“, ačkoliv během jízdy autobusem jsou schopni vycucnout  dva litry sladkých nápojů.

 

Petr Červený-vedoucí mužstva

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.