Z Veselí se vracíme smutní

10.01.2015 21:26

Z Veselí se vracíme smutní

HC Lužnice : HC České Budějovice      4:3 (2:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Břízka (Kuki), 52. Kuki (Steven), 53. Břízka (Fous)-branky Lužnice-8., 14., 51. a 54.

Zásahy brankářů: 18:20

Vyloučení: 8:8

Sestava: V plné polní, na kompletní 3 lajny a Heidiho v brance (Červ pro nemoc v posteli)

Haidy-Kuki, Prochy-Břízka, Kondy, Fous; Cíba, Venca-Tůra, Kánty, Steven;Big Joe, Anderčuk-Silák, Křižák, Jurča.

V sobotním teplém a větrném dopoledni jsme vyrazili k dalšímu venkovnímu zápasu do sousedního Veselí n. Lužnicí.

Po dlouhé době jsme hráli v plné sestavě na kompletní 3 lajny. Hned z naší první nebezpečné akce využil Břízka situace, kdy domácí brankář byl chybně postaven a místo přihrávky volil střelu a od 5. minuty jsme se ujali vedení. Ovšem domácí hráči byli aktivnější, u kotouče byli vždy o krok blíže a častěji tak zaměstnávali naši obranu, včetně golmana. V 8. minutě tak přišlo vyrovnání střelou z mezikruží. Poté byla hra dlouho neurovnaná a nepohledná, neboť se hodně hrálo v oslabení, což však žádný tým nevyužil ke vstřelení branky. Rozhodčí tak svými, někdy i těžko pochopitelnými výroky, kouskovali hru, takže složení našich útoků bylo stále různé. Zřejmě i v důsledku tohoto kouskování a určitě i vlivem hry na 3 lajny se naši kluci nemohli dostat do zápasového tempa a hra byla taková nemastná, neslaná, bez výbušnosti, jiskry a energie porvat se o puk a vstřelit nějakou branku.

Druhá třetina byla víceméně totožná s tou první třetinou, tj. neustálé vylučování na obou stranách, pomalá až spořivá jízda hráčů na ledě, žádné výrazné zrychlení, kombinace, šarvátky, emoce, apod. Střel na brankáře během této třetiny sice přibylo, ale nic výrazně nebezpečného a když už, tak brankáři byli pozorní, hbití a žádnou střelu za svá záda nepustili.

Do třetí třetiny vstupovali naši hráči s vědomím, že v posledních dvou zápasech se nám podařilo v závěrečné třetině vždy výsledek otočit a úvodní buly v této třetině to i tak vypadalo. Kluci zařadili na vyšší rychlost, zlepšili přechod středního pásma a tlačili se před soupeřovu branku. Ovšem k nějaké vážnější střele či šanci jsme se nedostali, neboť domácí hráči nás většinou přetlačili či zatlačili do rohu, odkud padá branek jen minimum. Domácí hráli ze zabezpečené obrany a vyráželi do protiútoků, když jim jeden v polovině třetí třetiny vyšel. Toto bylo paradoxně pro naše hráče impulsem k ještě větší aktivitě, přeskočila jiskra a během dvou minut jsme z přesilovky a následně z dobré kombinace v útočné třetině vstřelili dvě branky znamenající vyrovnání. Ovšem hned za minutu jsme nepokryli před naší brankou volného hráče, který to bekendem vzal na vidle a nechytatelně to pověsil do růžku naší branky. V závěrečných minutách jsme měli mírně navrch, ale k žádné vyložené šanci jsme se nedostali a domácí nás tak poprvé v této sezóny porazili.

Utkání bylo takové nemastné, neslané, bez náboje, velice málo pohledných hokejových akcí, kombinací, střel apod. Domácí byli o něco silnější na puku, v osobních soubojích a o něco více hladovější po vítězství a tak byli i v dnešním zápase o jeden gól úspěšnější.

Co mě zaujalo?

Oproti minulým vzájemným zápasům se utkání odehrálo bez vzájemných boxerských šarvátek, bez slovních útoků mezi hráči na ledě i mezi činovníky jednotlivých týmů na lavičkách.

Zpět

Vyhledávání

© 2009 J.K.