14.03.2015 21:27

13.3.2015-Praha-ZS U Nikolajky

Liga mladších žáků-26. kolo

HC Slavoj Zbraslav - HC České Budějovice  4:7 (0:1, 1:3, 3:3)

Branky a nahrávky: 8. Kánty, 25. Kánty (Steven), 29. Fous, 37. Břízka (Steven, Tůra), 45. Kondy (Fous), 46. Tůra (Vendelín), Břízka (Prochy)-Zbraslav-23., 49., 51., 52.

Zásahy brankářů: 21:26

Vyloučení: 5:6

Sestava: Červ- Kuki, Prochy-Fous, Břízka, Kondy; Cíba, Vendelín-Tůra, Kánty, Steven; Káďa, Silák-Tibík, Nosál.

V dalším kole žákovské ligy jsme se v pátečním odpoledni vypravili do starodávné hokejové haly „Na Nikolajku“ do Prahy, kde nás čekala domácí Zbraslav.

Od úvodní buly se hrál oboustranně rychlý, celoplošný hokej nahoru dolů s tím, že zejména naši kluci byli o něco více aktivnější a pohyblivější. Především jsme zavčasu napadali, dobruslovali soupeře a přesnými přihrávkami jsme se dostávali častěji do útočné třetiny. Tam jsme se však nedokázali vždy zcela dobře zorientovat, zkombinovat a ohrozit domácího brankáře. Byli jsme však stále aktivnější, zejména náš pohyb po ledě byl velmi dobrý a soupeř měl stále více problémů s naší dobrou hrou. Navázali jsme tak velmi dobře,a řekl bych i překvapivě, na parádní závěrečnou třetinu ze Strakonic, a výsledkem našeho aktivnímu přístupu, byl i náš vedoucí gól. I po zbytek třetiny jsme působili hokejovějším dojmem, dobře jsme si přihrávali a zejména přechod z obranného do útočného pásma nám velmi dobře vycházel. Velmi dobře jsme zahráli dvě přesilové hry, kdy jsme soupeře uzavřeli v jeho třetině a celá lajna si přihrávala, kombinovala, jen tomu scházel gól. Ale pohled na naší hru byl opravdu příjemný a ve studeném prostředí, to byly příjemné chvíle k zahřátí. Ojedinělé, ale za to nebezpečné výpadky soupeře, dokázali zlikvidovat naši obránci, včasným přístupem k protihráči, vypíchnutím puku, a zbytek šancí zase pokryl Červus.

V úvodu druhé třetiny sice soupeř z dorážky vyrovnal, ale kluci pokračovali v pěkné, rychlé, kombinační a zejména aktivní hře a výsledkem bylo navýšení našeho skóre-např. kombinace dvojice Kánty-Steven byla velice pohledná a ukázková. V průběhu této třetiny jsme udávali tempo hry, hru jsme kontrolovali a pohled na naše hráče byl opravdu příjemný-kličky, kombinace, střela, herní náboj, napadání, energie, chuť, radost to pohledět J

Do závěrečné třetiny jako by si hráči vyměnili dresy, neboť domácí začali diktovat tempo hry, byli všude rychlejší, vysunuli své útočníky, napadali a usídlili se v naší třetině a začali častěji ohrožovat naši branku. Naši kluci evidentně polevili a ačkoliv z ojedinělých šancí, které jsme měli, jsme navýšili skóre na 7:1, byl to soupeř, který byl tuto třetinu lepší, nebezpečnější a hokejovější. Na přelomu 50. minuty jsme 3x lacino inkasovali a zápas jsme si tak trochu zkomplikovali. Naštěstí si to kluci zavčasu uvědomili a závěrečných 8 minut jsme již odehráli zodpovědněji, důsledněji, a hlavně opět s větším elánem, chutí a aktivitou.

Naprosto zasloužené vítězství, ozdobené řadou pohledných kombinací, individuálních schopností, aktivním a účinným forčekinkem, a především dobrým celoplošným pohybem, nábojem a chutí všech hráčů zahrát si hokej, a hlavně vyhrát. Navázali jsme tak na dobrý výkon z předešlého utkání a je přínosné a povzbuzující, že dobrý herní projev, dokážeme zopakovat alespoň ve dvou po sobě jdoucích utkáních. Nebo i ve třech, čtyřech, apod.??????

Co mě zaujalo?

Vyřčená sázka mezi trenérem a hráči měla asi hlubší, významnější a účinnější dopad, než neustále se opakující taktické, výchovné a jiné herní pokyny.

Jak starší spoluhráči z 8. třídy pečlivě, intenzivně a spořádaně sledovali, po příjezdu na zimák, trénink místních krasobruslařek……….