15.11.2014 22:24

15.11.2014-Č. Budějovice

Liga mladších žáků-14. kolo

HC České Budějovice : HC Slavoj Zbraslav       6:5 (1:1, 5:2, 0:2)

Branky a nahrávky HC Č.B.: 18. Kánty, 23. Steven (Kuki), 25. Tůra (Steven, Kánty), 28. Kánty (Steven), 34. Tůra (Steven, Kánty), 39. Big Joe (Jurča)-branky Zbraslav-18., 24., 25., 55. a 56.

Zásahy brankářů: 19:18

Vyloučení: 4:5

Sestava: Červ- Vendelín, Cíba-Fous, Břízka, Kondy; Kuki, Prochy-Tůra, Kánty, Steven; Silák,  Andrerčak-Big Joe. Křižák, Jurča.

V dalším kole ligy mladších žáků jsme přivítali na domácím ledě hráče ze Zbraslavi. Po dlouhé době, ne-li poprvé v této sezóně, se sešel celý náš tým, tj. 15 hráčů do pole a jeden golmánek!!!. Z tohoto důvodu jsme tak hráli na kompletní 3 lajny. Ve složení pětek došlo k drobné změně, když se Tůra přesunul do druhé lajny ke Kántymu a Stevovi a do první lajny se prokousal „český Fousek“.

Utkání jsme začali v solidním tempu, kdy jsme se pohybem, napadáním a rozehrávkou dokázali vyrovnat soupeři a zejména naše první dvě lajny soupeře přehrávali a hrálo se spíše na jeho polovině. K nějaké výrazné střele a tím i k ohrožení branky jsme se však tolik nedostávali a nedařilo se nám tak vstřelit branku. Byl to naopak soupeř, který nás postupně začal v úvodní třetině přehrávat-zejména tehdy, když byla na ledě naše třetí lajna, a vytvořil si řadu příležitostí a střeleckých pokusů-brejky, přečíslení 2-1, střely z dálky z blízka apod. Ale Červus podal zase dobrý výkon a v této třetině nás slušně podržel, když inkasoval jen v závěru třetiny (střely-5:11). Krátce předtím však tradičně natáhl krok a ruce Kánty a střelou z kruhů propálil hostujícího brankáře.

Druhou třetinu jsme opět začali aktivně a tato aktivita nám naštěstí vydržela celou třetinu, kdy jsme hráli opravdu pěkně a soupeře jsme zase přestříleli my (9:5) a odměnou za náš výkon byly i pěkné a důležité branky. Nejprve se na začátku třetiny prosadil Steven střelou z kruhů. Soupeři se sice podařilo během 40 vteřin otočit skore na 3:2, ale pak už stříleli branky jen naši klucí. Dvakrát se prosadil Tůra, když byl příkladmo důrazný v předbrankovém prostoru po dobré kombinaci celé lajny. Jako správný kapitán se opět prosadil Kánty po pěkné přihrávce od Stevna a ke konci třetiny se prosadila i naše třetí lajna zásluhou Big Joa, který střelou zpoza branky nastřelil hostujícího brankáře, který si puk srazil do branky.

Do třetí třetiny jakoby nastoupila jiná mužstva, neboť naši kluci přestali bruslit, bojovat, na ledě se spíše pletli a překáželi si a soupeř nás tak rázem přehrával, byl rychlejší, aktivnější, drzejší a tím i nebezpečnější. Naštěstí se klukům vždy na poslední chvíli podařilo zblokovat, vypíchnout či jinak přerušit šanci soupeře, takže jsme stále drželi vytvořený náskok. Ovšem pět minut před koncem jsme během krátké doby opět vyrobily chyby a soupeř tak stáhl na rozdíl jedné branky. Sestavu jsme tudíž zredukovali na dvě lajny s cílem už neinkasovat a dotáhnout dobře rozehraný zápas do vítězného konce. Ke konci utkání byl však soupeř vyloučen, takže do závěrečného náporu byl oslaben a klucí závěr už ubojovali a neinkasovali.

Dvě třetiny jsme hráli dobře, kolektivně, spolehlivě, s dobrým pohybem vpřed i vzad, s aktivním pohybem a přístupem jak obránců, kteří drželi modrou a ostřelovali zbraslavskou branku, tak i přístupem útočníků, kteří byli aktivní, kreativní a důrazní před oběma brankami. Ovšem třetí třetina byla hodně bídná, slabá, pasivní a bojácná. Popravdě však musím napsat, že výkon ve třetí třetině byl sice hodně smutný, ale první dvě třetiny jsme hráli velmi dobře a jelikož jsme tak většinu času byli lepší, tak jsme si vítězství zasloužili. Ale opět připomínám-zápas trvá 60 min. a proto je potřebné od všech vyžadovat koncentraci a soustředěnost po celých 60 min.